Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

5 presvedčivých výhod, aké prinášajú inteligentné termostaty

5 presvedčivých výhod, aké prinášajú inteligentné termostaty

08.02.2021

Obrázok

Niektorí ľudia nastavujú termostat tak, aby ušetrili. Iní zase chcú mať v domácnosti príjemnú teplotu. Inteligentný termostat môže uspokojiť nároky oboch typov spotrebiteľov, pretože umožňuje šetriť energiu a zároveň udržiavať optimálnu teplotu. Ak aj vy

Kde a ako inštalovať inteligentný termostat

Majte na pamäti, že najlepšie miesto na inštaláciu termostatu je na vnútornej stene, mimo nejakých otvorov alebo zdrojov tepla, ktoré by mohli skresliť odčítanie teploty. Ak o inteligentnom termostate rozmýšľate v rámci výstavby alebo rekonštrukcie domu, odporúčame prizvať si k tomu odborníkov na vykurovanie. Tí vám pomôžu a zaistia, že termostat bude správne inštalovaný a nastavený. Teraz však už prejdime k spomínaným výhodám.

1. Inteligentný termostat nezabúda

To, že prázdny dom nie je potrebné vykurovať ani ochladzovať, vieme všetci. Avšak aj tí najzodpovednejší z nás môžu zabudnúť nastaviť termostat pri odchode na šetrenie energie. Takáto zábudlivosť má však za následok zbytočné náklady na energiu. Vďaka inteligentnému termostatu sa však môžete spoľahnúť, že sa rýchlo naučí vaše preferencie a prispôsobí sa im podľa potreby. 

Niektoré inteligentné termostaty dokonca „zistia“, že nie ste doma, a podľa toho nastavia teplotu v domácnosti. Okrem toho sa inteligentné termostaty dajú pripojiť k vášmu smartfónu pomocou Wi-Fi a sú schopné naučiť sa váš rozvrh bez toho, aby ste ich museli prácne nastavovať. Skrátka, sú ako stvorené pre tých, ktorí neradi nastavujú veci manuálne a chcú ušetriť peniaze s vynaložením minimálneho úsilia.

2. Monitorujte a ovládajte teplotu doma aj na diaľku

S inteligentným termostatom máte teplotu v domácnosti pod kontrolou aj vtedy, keď ste preč. Zabudnite na starosti a overte si situáciu o domácej klíme v reálnom čase na služobnej ceste, dovolenke alebo kdekoľvek, kde sa budete práve nachádzať. Teplotu však na diaľku nielen uvidíte, ale môžete ju podľa potreby aj upraviť. Urobiť to môžete prakticky odvšadiaľ, stačí, ak má váš smartfón v danom mieste signál.

Táto možnosť je nielen praktická, ale aj veľmi pohodlná. Ak je, napríklad, príliš chladno na to, aby ste vstali z postele, pomocou telefónu nastavíte termostat priamo z teplých perín. Podobne aj keď ste na dovolenke a potrebujete zvýšiť teplotu, aby nezamrzlo potrubie, inteligentný termostat vám to hravo umožní.

Tip: Čo je to inteligentná domácnosť a prečo by ste nad ňou mali porozmýšľať aj vy

3. Spríjemnite si život

Zjednodušene povedané, inteligentný termostat vám môže výrazne uľahčiť život. Predstavte si napríklad, že počas mrazivej noci prichádzate z práce domov a v duchu už snívate o vykúrenom dome. Pre inteligentný termostat to nepredstavuje žiadny problém – stačí, ak použijete aplikáciu a zapnete kúrenie a hneď po príchode si môžete užívať útulné teplo domova.


K najznámejším a spoľahlivým výrobcom smart termostatov patria Nest, Ecobee a HoneywellNiektoré inteligentné termostaty dokonca umožňujú nastaviť vopred určené teplotné limity, aby ste mali prehľad o tom, čo sa deje. Po prekročení týchto limitov vám bude zaslaný e-mail s upozornením, ktorý o danej zmene. Mnohé smart termostaty sú dokonca schopné upozorniť aj na to, keď sú odpojené od bezdrôtovej siete.

4. Sledujte spotrebu energie a šetrite energiu, peniaze i prírodu

Väčšina smart termostatov umožňuje používateľom sledovať svoju spotrebu energie. Môžete si vytvoriť vlastný profil spotreby energií, ktorý vám prezradí, ako sa vaša spotreba energie menila v priebehu času, ale aj to, ako to pravdepodobne ovplyvní vaše náklady na energiu v budúcnosti. Rovnako sa dozviete tipy, ako môžete upraviť svoje predvoľby vykurovania a chladenia tak, aby sa náklady na energiu ešte viac znížili.


Tip: Smart domácnosti posúvajú latku neustále vyššie. Aj vďaka hlasovým asistentom.

Inteligentný termostat šetrí energiu a šetrením energie šetríte aj peniaze. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa preňho rozhodnúť. Nižšia spotreba energií má okrem toho priaznivý dopad na životné prostredie. Inteligentné termostaty totiž znižujú teplotu, keď ste preč, a neskôr, keď sa blížite domov, vrátia nastavenie späť na pôvodnú požadovanú teplotu. To znamená, že váš domov bude mať pri návrate rovnakú teplotu, akú mal pri vašom odchode.

5. Jednoduché nastavenie a ovládanie zároveň

Inteligentných termostatov sa naozaj nemusíte báť. Bez ohľadu na to, ako ste na tom s ovládaním moderných technológií, veľmi rýchlo prídete na to, ako fungujú. Sú totiž navrhnuté tak, aby sa dali ľahko používať

Sprievodné aplikácie navyše umožňujú jednoduché nastavenie, čo je ďalšia z mnohých výhod inteligentných termostatov. Môžete mať dokonca prednastavený režim dovolenky, takže vaše bežné nastavenia zostanú nedotknuté. 

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov