Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

5 tipov na smart senzory pre vašu inteligentnú domácnosť

5 tipov na smart senzory pre vašu inteligentnú domácnosť

27.11.2020

Obrázok

Poznáme rôzne typy senzorov, ktoré sa podieľajú na riadení inteligentnej domácnosti. Ak by ste si však mali vybrať len 5 z nich, na ktoré by mala padnúť vaša voľba? Vybrali sem pre vás 5 základných smart senzorov, aké by vám určite nemali chýbať.

Inteligentné senzory nič nenechajú na náhodu

Senzory, ktoré kontrolujú hneď niekoľko činností v domácnosti, vám dokážu poskytnúť dokonalý prehľad o tom, čo sa u vás deje aj počas vašej neprítomnosti. Fungujú vlastne ako bezpečnostné prvky, pričom domácich včas informujú o konkrétnej hrozbe. Takouto hrozbou môže byť napríklad únik jedovatého plynu, vzniknutý požiar alebo vniknutie neznámej osoby do objektu. Vďaka nim sa vyhnete katastrofám spôsobeným požiarom, únikom toxických plynov alebo záplavou. 

Po prekročení povolených limitov totiž senzor zašle informácie priamo riadiacej jednotke, ktorá spustí poplach a okamžite vám oznámi, čo sa deje prostredníctvom vášho smartfónu. Detektory pritom môžu reagovať na viacero faktorov, napríklad na teplo, svetlo, vlhkosť, vibrácie, pohyb, ale aj na otvorenie okien či dverí, takže vás ochránia aj pred neželanou návštevou zlodejov. Medzi najmodernejšie systémy dokonca patria aj termostaty či detektory plynu a dymu, ktoré fungujú úplne automaticky a dajú sa jednoducho ovládať aj na diaľku.

5 základných senzorov, ktoré sa určite oplatí mať

Ak sa neviete vyznať v množstve ponúkaných senzorov, do základnej výbavy vám úplne postačí, keď stavíte na týchto 5 senzorov:

  1. senzor svetla – rozsvieti svetlo, keď treba, takže šetrí náklady na energiu
  2. senzor pohybu – funguje na princípe detekcie pohybu, takže ochráni váš majetok pred zlodejmi a zároveň rozsvieti svetlá, kdekoľvek prídete
  3. senzor okien a dverí – kontroluje, či sú okná a dvere otvorené alebo zatvorené
  4. senzor dymu – zaznamená prítomnosť dymu a informuje vás o potenciálnom nebezpečenstve
  5. senzor záplavy – upozorní na únik vody a záplavu

Buďte si istí, že je váš domov v bezpečí, aj keď tam nie ste

Zabudnite na obavy, ktoré vás trápia v práci, na cestách alebo aj počas spánkuSmart senzory postrážia inteligentný dom za vás. Ak sa potrebujete o niečom ubezpečiť, cez mobil či internet si vždy môžete overiť, či je všetko v poriadku. Nemusíte sa však báť, že na voľačo zabudnete. 

Ak sa deje niečo nezvyčajné, systém vás okamžite upozorní na vzniknutú situáciu, aby ste mohli zakročiť skôr, ako sa niečo stane. Využite výhody, ktoré ponúka inteligentná domácnosť a komunikujte a či vydávajte rozkazy aj na diaľku. S podrobným prehľadom o tom, čo sa u vás doma deje, keď spíte, ste v práci alebo na dovolenke, sa budete cítiť oveľa istejšie a bezpečnejšie. 

Tip: Gadgety pre inteligentnú domácnosť

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov