Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

7 výhod, ktoré ponúkajú moderné bungalovy

7 výhod, ktoré ponúkajú moderné bungalovy

04.08.2021

Obrázok

Skôr, ako sa rozhodnete stavať dom, potrebujete mať jasno v tom, či to bude bungalov alebo viacpodlažný rodinný dom.

Dnes si v skratke predstavíme bungalov a vysvetlíme si, v čom má oproti viacpodlažným domom navrch. 

1. Bungalov je bezbariérový

Jednou z najväčších výhod bungalovu je jeho bezbariérovosť. Domy tohto typu sú preto obzvlášť vhodné pre ľudí, pre ktorých môže byť používanie schodov náročné alebo dokonca až nemožné. Sú to predovšetkým starší ľudia alebo invalidi, prípadne rodiny s malými deťmi. 

Keďže všetky miestnosti sú na tom istom poschodí, mobilita sa v bungalovoch v porovnaní s dvojpodlažnými domami výrazne zlepšuje. Život bez schodov je výrazne jednoduchší, pohodlnejší a „rýchlejší“. Veď kto by nechcel mať všetko poruke? Navyše, je to tiež dobré rozhodnutie z pohľadu budúcnosti, pretože ako človek starne, pohyb je preňho čoraz namáhavejší.

Tip: Ako si vybrať správny projekt rodinného domu?

2. Stavba bungalovu je technicky jednoduchšia

Bungalov totiž nedisponuje schodišťami a navyše môžete ušetriť na murive na obvodových stenách a strope. Samozrejme, rozsah základov, ako aj strecha sú obyčajne väčšie ako pri viacpodlažnom dome. Všetko však závisí od konkrétneho projektu, aký si vyberiete.

3. Ponúka priestor na ďalšie stavebné úpravy 

O bungalovoch je známe, že majú povesť praktických domov. A nie nadarmo. Platí to aj pokiaľ ide o stavebné úpravy. Obytný priestor si totiž ľahko môžete zväčšiť vybudovaním prístavby. Ak z priestorových alebo iných dôvodov nie je prístavba možná, ešte vždy existuje možnosť prestavať bungalov na dvojpodlažný dom. 

Jednoducho povedané, bungalov ponúka dostatočný priestor na rekonštrukciu podľa toho, ako sa v priebehu času menia vaše požiadavky na priestor. Takáto vysoká miera flexibility v poschodových domoch neexistuje.

4. Umožňuje mať neustály dohľad nad deťmi

Bungalovy ponúkajú všetko na rovnakom podlaží – vďaka tomu budete mať svoje potomstvo neustále pod dohľadom. To je veľmi žiadané najmä u malých detí, ktoré si vyžadujú častú pozornosť. Môžete ich tak napríklad sledovať aj z kuchyne popri umývaní riadu, keď sa hrajú vonku v záhrade alebo na dvore.

5. Upratovanie bungalovu je ľahšie a rýchlejšie

Medzi praktické stránky bungalovu treba zarátať aj to, že oproti viacpodlažnému domu je oveľa jednoduchšie udržiavať ho čistý. To sa týka nielen interiéru, ale aj exteriéru. Pri upratovaní bungalovu totiž nebudete musieť utierať prach na schodoch, kým vonkajšie odkvapové rúry, fasády a obklady sú zase omnoho prístupnejšie na čistenie.

6. Bungalov poskytuje dostatok súkromia

Vzhľadom na to, že bungalov tvorí len jedno podlažie a jeho nízko umiestnené okná sa dajú jednoduchšie zakryť stromami, kríkmi či vhodne zvoleným plotom, nemusíte sa obávať ani neželanej pozornosti prípadných zvedavcov. Pre ešte dokonalejšiu intimitu môžete použiť rôzne druhy žalúzií, závesov alebo moderného tienenia.

7. Balkón dokáže nahradiť veľká terasa

Ak sa pri zvažovaní bungalovu ako svojho budúceho domova obávate, že by vám mohol chýbať balkón, riešením môže byť práve terasa. Hoci vám nenahradí výhľad na okolie, umožňuje tiež jednoduché prepojenie interiéru so záhradou. Je veľmi pravdepodobné, že sa stane miestom, kde si budete s obľubou vychutnávať rannú kávu alebo večerné posedenia s rodinou.

Tip: Mýty a fakty o bungalovoch

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov