Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Aktuálne farebné trendy v interiéri na rok 2021

Aktuálne farebné trendy v interiéri na rok 2021

16.04.2021

Obrázok

Pokiaľ radi kráčate s dobou a zaujíma vás, aké farby patria v súčasnosti medzi najväčší hit, ste tu správne. Inšpirujte sa top farebnými trendmi na rok 2021 a vytvorte si útulné a moderné bývanie.

Fascinujúca kombinácia farieb, ktorá chytí za srdce

Tak, ako aj po minulé roky, aj tentoraz PANTONE Color Institute oznámil svoj výber Farby roka 2021, hoci v skutočnosti ide o kombináciu dvoch farieb. Medzi najväčšie trendy v maľovaní pre rok 2021 boli vybrané odtiene Ultimate Grey a Illuminating - skalnatosivá a žiarivá žltá

Toto dômyselné spojenie navzájom takých odlišných farieb je synonymom sily a spoľahlivosti (pevný ako skala), ale aj radosti a energie (odkazujúcej na slnečný jas). Za povšimnutie určite stojí aj fakt, že v tomto prípade je to len druhýkrát, čo sa spoločnosť Pantone odvážne rozhodla pomenovať až dve Farby roka.

Farebné posolstvo plné nádeje

Samotná výkonná riaditeľka Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman, sa k výberu vyjadrila nasledovne: „Praktická a silná, ale zároveň hrejivá a optimistická, toto je farebná kombinácia, ktorá nám dodáva odolnosť a nádej. Prináša povzbudenie a povznesenie a to je pre ľudského ducha nevyhnutné.“

Sivá farba je všestranný a veľmi obľúbený neutrálny prostriedok, ktorý v spojení s pikantným žltým odtieňom dokáže dodať nádych energie miestnosti zariadenej v akomkoľvek štýle. Výber dvoch nezávislých farieb zároveň zdôrazňuje, ako sa rôzne prvky spájajú, aby vyjadrili posolstvo sily a nádeje, ktoré je trvalé i povznášajúce. Okrem iného naznačuje, že nejde len o jednu farbu alebo jednu osobu. Naopak, spojenie dvoch vytvára harmóniu a silu

Tip: Hľadáte zdravé, ekologické a komfortné bývanie? Tehlový dom je odpoveďou na všetky požiadavky.

Neutrálna farba nemusí byť vôbec fádna

Farebný trend roka 2021 podľa značky Dulux sa nesie v znamení Brave Gound. Ide o teplú neutrálnu látku, ktorá pôsobí príjemným, zemitým dojmom. Možno nejde o odtieň, na ktorý by ste povedali „wow“, no skutočná krása tohto neutrálneho odtieňa sa skrýva práve v jeho nenápadnom pôvabe. Odtieň ‘Brave Ground je odrazom rastúcej ľudskej túžby zosúladiť svoj život s našou planétou. Najlepšie vynikne v kombinácii s pastelovými farbami a sklenenými dekoráciami.

Predovšetkým v obývacej izbe dokáže navodiť atmosféru istoty a stability, čím vytvorí ideálne miesto na odpočinok. Použiť ju však môžete aj do kúpeľne na farbu kachličiek alebo dlažby. V kombinácii s medovými odtieňmi je vhodná do tradičných aj moderných interiérov. Vyskúšajte ju napríklad v spojení s prírodnými materiálmi alebo ručne vyrobenými originálnymi dekoráciami. 

Upokojujúce tóny sivozelenej zútulnia každé bývanie

Americká spoločnosť Benjamin Moore zaoberajúca sa výrobou farieb si za farbu roka 2021 zvolila odtieň Aegean Teal. Ide o nevšednú modrozelenú farbu so sivými podtónmi. Miestnostiam dodáva svieži vzhľad a súčasne vytvára uvoľnenú a upokojujúcu atmosféru, skrátka presne to, čo v súčasnej náročnej dobe potrebujeme. Chladný odtieň farby Aegean Teal bol vybraný pre jeho schopnosť dodať priestorom rovnováhu a pokoj, bez ohľadu na to, či sa použije na stenách alebo nábytku. Rovnako nesmieme zabudnúť ani na jej schopnosť zosúladiť v priestore teplé a studené odtiene. 

Helen Shaw, marketingová riaditeľka spoločnosti Benjamin Moor sa o tejto farbe vyjadrila nasledovne: „Pretože trávime doma viac času ako predtým, je dôležité vytvoriť priestor, ktorý bude pôsobiť príjemne. Tohtoročná farba roka predstavuje vyvážený a upokojujúci odtieň, zjemnený sivým nádychom, ktorý vytvára priestory s ležérnou eleganciou.“ Egejská sivozelená výborne ladí s neutrálnymi odtieňmi, ako sú teplé béžové a jemné krémové odtiene, kým sivé podtóny zaisťujú, že si priestory zachovajú sofistikovaný vzhľad. Zaujímavosťou je, že množstvo prirodzeného svetla, ktoré odtieň prijme, zmení aj jeho farbu. Kým v tlmenom svetle pôsobí skôr sviežo a chladne, v jasnom svetle sa zmení na sýtejšiu modrosivú farbu.

Farby, ktoré premenia domov na oázu pokoja

Je zrejmé, že pandémia výrazne ovplyvnila nielen nás, ale aj dizajnérov svetových značiek farieb a náterov. Práve preto sa tohtoročná paleta farieb nesie v duchu pokoja a harmónie. Veď kto by nechcel mať domácnosť zladenú tak, aby z nej vyžaroval pokoj a istota? S výberom odtieňov, aké ponúkajú farebné trendy na rok 2021, to hravo zvládnete. 

Tip: Dajte si záležať na výbere fasády.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov