Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Aktuálne farebné trendy v kúpeľni

Aktuálne farebné trendy v kúpeľni

30.08.2019

Obrázok

Súčasnému dizajnu kraľuje minimalizmus a decentná farebnosť. Dôraz sa kladie na kvalitu materiálov i doplnkov. Svet kúpeľní nie je výnimkou a tento nastolený trend ako sa zdá, bude pokračovať nielen v roku 2019, ale aj v budúcnosti.

Biele farebné odtiene dlažby a obkladačiek spolu s bielymi kúpeľňovými doplnkami pravdepodobne nikdy neomrzia. Takáto kombinácia je prakticky nadčasová a nikdy nič nepokazí. Osvedčila sa v moderných kúpeľniach i v kúpeľniach ladených v romantickom alebo vidieckom štýle. Už nejakú dobu sa však do popredia dostávajú trendy, ktoré sa nesú v znamení nového prístupu k zariaďovaniu kúpeľní.

Klasika v luxusnom štýle

Nové trendy odsunuli na vedľajšiu koľaj spomínané biele odtiene a dali na dlhší čas zbohom všetkým farebne vyzývavým alebo krikľavým obkladom, či dlažbám. Naopak, v architektúre kúpeľní sa dostali do popredia tradičné prírodné materiály s elegantnými, nevtieravými farbami. Najväčšej pozornosti sa tak aktuálne teší drevo i prírodný kameň, no odvážnejší prišli na chuť aj betónovým podlahám.

Šarmu a kráse prírodných materiálov môže konkurovať iba máločo, ale pre ich vyššiu cenu i náročnosť údržby sa na popredné priečky čoraz viac predierajú keramické veľkoformátové obklady a dlažby so vzhľadom dreva, či prírodného kameňa. Tie dokážu ponúknuť nielen výborný pomer ceny a kvality, ale aj rovnako efektné kombinácie, ktoré zmenia kúpeľňu na nepoznanie. Samozrejme v pozitívnom slova zmysle.

Farby nebudú šokovať, ale nebudú ani sklamaním 

Farby v roku 2019 logicky vychádzajú z farebnosti prírodných materiálov. K dispozícii sú teda rôzne zemité odtiene, ktoré napriek tomu, že nepôsobia vyzývavo dokážu svojou eleganciou pútať pozornosť. Zaujímavo a vkusne tak vyzerajú prírodné i keramické obklady so žlto-hnedými, smotanovými, či béžovými odtieňmi. 

Budúci rok sa toho veľa nezmení a kúpeľniam budú vládnuť mnohé odtiene hnedej, béžovej a šedej farby, ale ničím výnimočným by nemali byť ani biele a zelené odtiene. Zelená farba však nemá byť dominantnou farbou, skôr doplnkovou. Najlepšie v podobe rastlín, ktoré sa v priestoroch kúpeľní objavujú stále častejšie. 

Budúcoročné trendy nevylučujú ani použitie čiernej farby, tá má ale vytvárať skôr pozadie, alebo sa má použiť ako neutrálna, doplnková farba. Na tomto mieste sa žiada ešte podotknúť, že pri zariaďovaní kúpeľní treba myslieť aj na zosúladenie vodovodných batérií a sprchových armatúr s dizajnom kúpeľne. 

Dizajn kovových doplnkov nadväzuje na minimalizmus

Dizajn vodovodných batérií a sprchových armatúr nevedie s aktuálnymi trendmi priveľmi konfrontačný dialóg a vo veľkej miere využíva osvedčené prvky minimalizmu. Výrobcovia však držia krok s dobou a kvôli rastúcej popularite retro dizajnu ponúkajú aj vodovodné batérie a iné doplnky v tomto štýle. Poznávacím znakom retro štýlu je v tomto prípade kombinácia kovu a keramiky. Podmienkou aktuálnych trendov však je, aby boli všetky kovové doplnky v  dôkladnej harmónii s celkovým vzhľadom kúpeľne.

Podobne ako pri dlažbách či obkladoch, aj pri týchto praktických kúpeľňových pomocníkoch sa dôraz kladie na kvalitu prevedenia. Okrem tradičných materiálov, ako je chróm alebo oceľ, sa preto hlásia o slovo aj rôzne iné brúsené kovy s matnými povrchmi. Za všetky môžeme spomenúť napríklad nikel či mosadz. 

Interiér kúpeľne premyslený do posledného detailu 

Dôkladný výber obkladov, nábytku, praktických doplnkov a dekoratívnych predmetov sa vždy postará o výnimočnosť kúpeľne. No ruku na srdce. Koľko z nás si pri plánovaní a zariaďovaní kúpeľne spomenie na kúpeľňový radiátor? Pritom tento užitočný a často neprávom prehliadaný pomocník sa môže stať srdcom celej kúpeľne.

(Zdroj: Zehnder.cz)

Ako sme už viackrát naznačili, súčasné trendy v kúpeľňovej architektúre vyzdvihujú farebnú zladenosť interiéru s decentnými kontrastmi. Ak teda chcete prispôsobiť dizajn vašej kúpeľne aktuálnym trendom, radiátor určite nenechajte bokom. V duchu najnovších trendov sa nesú napríklad špičkové radiátory od renomovaného švajčiarskeho výrobcu Zehneder, ktoré sú dostupné v 6 atraktívnych farebných odtieňoch. 

TIP: Vyberte si projekt domu s takmer nulovou spotrebou energie A0  a získajte štátny príspevok vo výške 8 000 €!

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov