Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Chcem dom na kľúč. Čo všetko musím urobiť JA?

Chcem dom na kľúč. Čo všetko musím urobiť JA?

24.01.2019

Obrázok

Ak ste sa rozhodli, že si dáte postaviť dom na kľúč, urobili ste ďalší správny krok na ceste za vlastným bývaním. Je to všetko, čo sa od vás očakáva, alebo musíte urobiť ešte niečo navyše?

Môžete byť pokojní. Na domoch na kľúč je fajn, že s nimi ušetríte kopec času i nervov, všetky starosti prenesiete na plecia stavebnej spoločnosti, vyhnete sa neodborným technologickým postupom i nevhodnému materiálu a získate množstvo ďalších benefitov.

Inak tomu nie je ani pri našich rodinných domoch na kľúč. Na rozdiel od iných spoločností však ideme ešte ďalej a našim klientom v prípade záujmu podávame pomocnú ruku nielen pri vybavovaní stavebného povolenia, ale aj po ukončení výstavby rodinného domu na kľúč. Množstvo krokov, ktoré by ste mali urobiť pred zahájením výstavby domu alebo po jej ukončení si teda zoberieme pod palec my. Nepredbiehajme však a poďme poporiadku. 

Výberom projektu to pre vás môže končiť

Kúpa optimálneho stavebného pozemku je veľmi dôležitá, no to isté platí pre výber vhodného projektu. To ale nebude najmenší problém, pretože z ponuky 1092 projektových riešení rodinných domov EUROLINE si dokáže vybrať každý. Ak by ste však predsa len neboli spokojní s katalógovými projektmi alebo ani s ich úpravou, stále máte možnosť siahnuť po individuálnom projekte rodinného domu podľa vašich predstáv. 

Pri navrhovaní projektu alebo pri výbere rodinného domu sa samozrejme môžete oprieť o projektantov, ktorí vám vo všetkom vyjdú ochotne v ústrety. Výberom projektu môžu zároveň pre vás skončiť všetky vybavovačky. Pri rodinnom dome na kľúč sa o všetko potrebné dokážeme postarať sami. Problémom nemusí byť ani financovanie domu.

Neviete, ako financovať výstavbu?

Ak vlastníte stavebný pozemok, bola by škoda keby vás od výstavby rodinného domu odradili chýbajúce finančné prostriedky. Dobrou správou je, že po výbere vhodného projektu vaše prvé kroky nemusia smerovať do banky. Dokonca nemusíte mať žiadne vlastné prostriedky a nepotrebujte žiadne preklenovacie úvery. Všetko zariadime za vás. Nemusíte sa pritom obávať. Na financovanie výstavby domu na kľúč dostanete najvýhodnejšie podmienky, aké budú aktuálne na trhu. 

Odbremeníme vás pri vybavovaní stavebného povolenia 

Žiadosť o vydanie stavebného povolenia sa podáva na miestne príslušnom stavebnom úrade, ktorý podľa platnej legislatívy musí o žiadosti rozhodnúť najneskôr do 30-ich, resp. do 60 dní od podania žiadosti. 

Vydanie stavebného povolenia je teda zdĺhavý proces, no kladné vybavenie žiadosti môže trvať ešte dlhšie a môže závisieť od toho, či sú k žiadosti priložené všetky potrebné doklady. Netreba zabudnúť, že k žiadosti sa prikladajú súhlasné stanoviská orgánov štátnej správy, ale aj vodárenského podniku, energetikov, či SPP Distribúcie (pri plánovanom kúrení plynom). 

Nekompletná dokumentácia môže vydanie stavebného povolenia oddialiť, ale s nami nič také nehrozí. Postaráme sa o všetky potrebné doklady a hladký priebeh stavebného konania, ktoré bude zavŕšené vydaním stavebného povolenia.

Výstavba rodinných domov EUROLINE

Filozofia výstavby rodinných domov na kľúč je jasná. Poctivá práca od prípravy projektu až po ukončenie stavby. Pri rodinných domoch EUROLINE sú aj tie najmenšie technické detaily dotiahnuté do dokonalosti. Kvalitné materiály od rešpektovaných výrobcov stavebných materiálov sú samozrejmosťou

Nad prebiehajúcou výstavbou rodinného domu bdie pozorné oko stavebného dozoru. Pri domoch na kľúč EUROLINE však nikdy nie je nič podceňované. Prípadné architektonické úpravy sú realizované pod dozorom autora projektu a všetky dôležité časti domu skontroluje statik. 

Pomôžeme vám aj s kolaudáciou

Kolaudácia je konanie stavebného úradu pri ktorom sa rozhoduje, či je možné stavbu užívať. V rámci kolaudačného konania, kolaudačná komisia skúma, či bola stavba zrealizovaná podľa odsúhlasenej projektovej dokumentácie a či boli dodržané všetky podmienky určené územným plánom, územným rozhodnutím a stavebným povolením. Bez kolaudácie, resp. kolaudačného rozhodnutia nie je možné stavbu na ktorú bolo vydané stavebné povolenie užívať.

Určite preto uvítate, ak vás v tom nenecháme samých a pomôžeme vám s prípravou dokladov a podkladov pre vydanie kolaudačného rozhodnutia i to, že sa osobne zúčastníme na prebiehajúcom konaní. Výsledkom bude vydanie kolaudačného rozhodnutia a vytúžené sťahovanie sa do vlastného.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov