Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Distribučný systém Air Excellent

Distribučný systém Air Excellent

14.10.2019

Obrázok

Jedinečný vzduchotechnický rozvod perfektne vzduchotesný, presne regulovateľný a hygienicky stabilný.

Pod názvom rekuperácia sa nám vybaví pocit príjemného prostredia či kvalitná rekuperačná jednotka. Súčasťou centrálneho systému rekuperácie je distribučný systém a práve jemu je potrebné venovať veľkú pozornosť. Dodatočné úpravy, opravy alebo výmena je finančne náročná. Nevyhnutné je taktiež správne nadimenzovanie rozvodov pre konkrétnu stavbu a požiadavky budúcich užívateľov.


Základnými kritériami rozvodného systému sú hygienická bezzávadnosť a perfektná vzduchotesnosť. Od vzduchotesnosti systému bude záviesť spotreba rekuperačnej jednotky. Vzhľadom na prevádzku 24 hodín denne 365 dní v roku, je nevyhnutné pri výbere zohľadniť prevádzkové náklady celého systému. Netesnosti v rozvodnom systéme znamenajú až 50% nárast spotreby energie rekuperačnej jednotky.


Rozvodný systém Air Excellent od Ubbink-u spĺňa prísne požiadavky na vzduchotesnosť (trieda D až do 2000 Pa) a je jediným uceleným a certifikovaným systémom aktuálne dostupným (TÜV a ISEGA).

Zdroj: Ubbink BV


Air Excellent pozostáva z tepelne a hlukovo izolovaných rozvodných potrubí, rozdeľovačov a ďalších komponentov, ktoré spolu vytvárajú jeden funkčný a premyslený celok. Tento jedinečný vzduchotechnický systém je presne regulovateľný, stabilný, hygienicky bezzávadný a je jednoduchý na údržbu.


Potrubia EPE (vysokokvalitný expandovaný polyetylén) majú vynikajúce izolačné schopnosti - minimalizujú tepelné straty a zabraňujú kondenzácii na povrchu alebo vo vnútri potrubia. Potrubie sa spája pomocou spojok s uzatváracou sponou, ktoré urýchľujú montáž a umožňujú revíziu. Navyše realizácia rozvodov z potrubí EPE je vysokoestetickým riešením.

Zdroj: Ubbink BV


Air Excellent je riešením do akéhokoľvek priestoru i s nízkou konštrukčnou výškou. K dispozícii sú potrubia s kruhovým i oválnym prierezom a príslušné pripojovacie prvky. Charakteristickou vlastnosťou potrubí je hygienická bezzávadnosť a hladký vnútorný povrch. Potrubia majú výborné antistatické vlastnosti (< 10^12 Ohm) - odstraňujú nežiadúci elektrický náboj; sú antimykotické a antibakteriálne - zabraňujú tvorbe plesní a šíreniu sa baktérií (redukujú viac ako 99,99% baktérií). Radiálny systém rozvodov s hladkým vnútorným povrchom predstavuje nízke tlakové straty a minimálnu spotrebu rekuperačnej jednotky. Súčasťou systému sú všetky ostatné prvky vzduchotechnického rozvodu: stenové výustky v rôznom prevedení a strešné prvky pre ploché i šikmé strechy.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov