Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Ideálny dom pre 4-člennú rodinu - 4 tipy na projekt

Ideálny dom pre 4-člennú rodinu - 4 tipy na projekt

02.02.2019

Obrázok

Je úplne prirodzené, že každý z nás má inú predstavu o vlastnom bývaní. Napriek tomu sa vám pokúsime predstaviť zopár katalógových projektov, ktoré by mohli vyhovovať požiadavkám 4 člennej rodiny.

Povedzme si niečo o kritériách domu

Vo všeobecnosti sa pravdepodobne všetci zhodneme na tom, že kritériá, ktoré by mal spĺňať dom pre rodinu s dvomi deťmi môžu pokojne vyzerať aj takto. 

Poschodový rodinný dom má dve podlažia, ktoré ponúknu majiteľom domu a ich ratolestiam dostatok súkromia, pretože dispozičné riešenie poschodového domu umožňuje jednoduché usporiadanie miestností pre nočnú (súkromnú) a dennú (spoločenskú) časť. Na prízemí potom nechýba otvorený priestor s obývacou izbou, kuchyňou a jedálňou. V kuchynskej časti samozrejme nájdeme špajzu a na prízemí sa okrem technickej miestnosti nachádza oddelená hosťovská izba so samostatnou kúpeľňou

Otvorený priestor obývacej izby, jedálne a kuchyne by mohol byť presvetlený vďaka veľkým francúzskym oknám, podobne ako priestor nad schodiskom. Tam sa však o prísun svetla postarajú strešné okná. Na poschodí sa bude nachádzať pohodlná spálňa rodičov so šatníkom, kúpeľňa a dve veľké detské izby. Celý dom by mohla napokon vyšperkovať prekrytá terasa, ktorá rodinke poskytne príjemné posedenie v tieni počas letných horúčav, no v zime nebude brániť slnečným lúčom dostať sa do domu. 

Ideálny dom však môže vyzerať aj úplne inak. Trendom sú prízemné bungalovy, ktoré vďaka absencii schodov môžu byť rovnako perfektnou voľbou pre mladé rodiny s malými deťmi, ako poschodové rodinné domy. Poďme si teda predstaviť obe alternatívy. 

Rodinný dom PRAKTIK 1991

Moderný 5-izbový, dvojpodlažný rodinný dom PRAKTIK 1991 so sedlovou strechou, určený pre 4 až 5 člennú rodinu je zosobnením toho o čom sme hovorili v predchádzajúcich riadkoch. 

Rodinný dom disponuje na prízemí veľkou obývacou izbou, ktorá je pomocou krbu opticky oddelená od kuchyne s jedálňou. Obývacia izba prostredníctvom veľkých presklených dverí poskytuje kontakt s exteriérom a dáva možnosť vychádzania na terasu. Súčasťou prízemia je technická miestnosť, kúpeľňa a hosťovská izba, ktorá však môže byť bežne využívaná aj ako pracovňa pre home office. 

Patričný komfort nájdu majitelia domu aj na poschodí. Dve veľké pohodlné detské izby so samostatnou kúpeľňou hovoria samé za seba. Sťažovať si ale nebudú ani rodičia. Pre tých je pripravená priestranná spálňa s vlastným šatníkom a kúpeľňou

Zastavaná plocha poschodového rodinného domu predstavuje 94 m2. Z toho úžitková plocha tvorí 148 m2 a obytná plocha pozostáva z 90 m2. Praktik 1991 je vhodný pre užšie a menšie parcely na rovinatých pozemkoch. Ponuková cena domu na kľúč začína pri 151 300 €. Pri prevedení Štandard EUROLINE sa cena pohybuje od 174 000 €.

Rodinný dom OPTIMAL 1987

Podobnou, ale cenovo prijateľnejšou alternatívou poschodového domu je rodinný dom OPTIMAL 1987, ktorý poskytne rovnako komfortné podmienky na bývanie pre 4 až 5 člennú rodinu. 

Dom má priestrannú obývaciu izbu, ktorá je dispozične veľmi prakticky spojená s kuchyňou a jedálňou do jedného otvoreného celku. Na prízemí sa samozrejme nezabudlo na oddelenú pracovňu alebo ak chcete hosťovskú izbu, kúpeľňu a technickú miestnosť

Poschodie členov domácnosti nijako neobmedzuje, disponuje plnou výškou a rovnými stropmi. Nachádzajú sa tu dve detské izby, spoločná kúpeľňa a spálňa rodičov so samostatnou kúpeľňou i šatníkom, ktorá je dispozične umiestnená tak, aby rodičom poskytla dostatok súkromia. Rodičia majú možnosť využívať lodžiu s výmerou 6 m2

Zastavaná plocha rodinného domu OPTIMAL 1987 je 96 m2, pri pristavanej garáži sa zvýši na 123,1 m2. Dom má 139,3 m2 úžitkovú a 87 m2 obytnú plochu. OPTIMAL 1987 na kľúč môže byť váš už za 138 700 €, pri prevedení Štandard treba počítať s cenou od 159 500 €.

Rodinný dom OPTIMAL 1988

Aj do tretice vám predstavíme projekt rodinného domu, ktorý reprezentuje poschodové domy vhodné pre 4 člennú rodinu. Pravdou však je, že OPTIMAL 1988 dokáže naplniť očakávania 5 až 7 člennej rodiny. Ak si však možno chcete nechať možnosť pre viacgeneračné bývanie, rozhodne by ste o tomto projekte domu mohli pouvažovať. Rodinný dom môže byť po potrebných stavebných úpravách na takéto bývanie ako stvorený. 

Popri veľkoryso riešenej obývacej izbe spojenej s jedálňou a kuchyňou, ktorú mimochodom môžete kedykoľvek stavebne oddeliť, dom ponúka ďalších 5 plnohodnotných izieb. Dom tak poskytne dostatok súkromia rodičom, deťom i prípadnej návšteve, ktorá sa vôbec nemusí ponáhľať domov. Dom je vybavený tromi kúpeľňami, dvomi šatníkmi a vhod príde úložný priestor na povale alebo pod schodiskom.

Pri výstavbe rodinného domu OPTIMAL 1988 počítajte so 110,3 m2 zastavanou plochou.  Zaujme však predovšetkým výborný pomer úžitkovej a obytnej plochy. Úžitková plocha predstavuje 178,1 m2, obytná plocha je 117,1 m2. Ponuková cena domu na kľúč začína od 157 800 €. Pri prevedení Štandard EUROLINE je to od 181 500 €.

BUNGALOV 1974

Nuž a napokon dáme priestor zástupcovi prízemných rodinných domov. Bungalov 1974 sa od vyššie uvedených poschodových domov líši okrem iného 11° pultovou strechou, ktorá ho robí ešte zaujímavejším. Rodinný dom je určený pre 4 člennú rodinu, ktorej poskytne komfort otvoreného priestoru obývačky, jedálne i kuchyne s kuchynským ostrovčekom a barovým sedením.  

Spálňa rodičov, ako je už zvykom, má vlastnú samostatnú kúpeľňu. V protiľahlej časti domu sú umiestnené dve pohodlné detské izby s druhou kúpeľňou. Projektant tak citlivo a jednoducho vyriešil otázku súkromia rodičov i detí.  Na dome poteší nadštandardná svetlá výška miestností i dostatok svetla, ktoré sa do interiéru domu môže dostávať cez veľké presklené plochy. Pri tomto projekte určite oceníte čiastočne chránenú terasu (previsom strechy), na ktorú je prístup z rodičovskej spálne, obývačky i z jednej detskej izby. V dome sa samozrejme nachádza technická miestnosť. Na vykurovanie domu môže byť použité tepelné čerpadlo alebo plynový kotol.

S nami nemusíte prestať snívať

Zaujali vás projekty, ktoré sme vám predstavili? V našej ponuke samozrejme nájdete oveľa viac projektových riešení. Prezrite si náš katalóg projektov. Nájdete v ňom ako prízemné, tak aj poschodové rodinné domy s rôznym dispozičným riešením i veľkosťou. Ak však v katalógu nenájdete ideálny dom, ktorý by vyhovoval všetkým vašim predstavám, nevadí. Naši projektanti vám vypracujú individuálny projekt, takže nebudete musieť robiť kompromisy a ani ústupky zo svojich požiadaviek. Rodinné domy EUROLINE sú jednoducho vždy dobrou voľbou. 

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov