Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Inteligentné kamerové systémy postrážia dom i majetok za vás

Inteligentné kamerové systémy postrážia dom i majetok za vás

11.03.2021

Obrázok

Nie je to tak dávno, čo sa inštalácia bezpečnostného kamerového systému považovala za zbytočné a najmä nákladné opatrenie. Našťastie, pokrok v technológii umožnil zásadné zmeny v kvalite videokamery, schopnosti nahrávania i cenovej dostupnosti.

Bezpečnostné kamery sa stále zlepšujú 

Bezpečnostné kamery sa s úspechom používajú už celé desaťročia. Veľakrát sa im podarilo zachytiť trestné činy a ich páchateľov, ktorí tak mohli byť odhalení a zadržaní. Inteligentné kamery a moderný softvér na správu videa však zdvíhajú latku o niečo vyššie. Umožňujú totiž zlepšovať zabezpečenie a ponúkajú prevádzku so zvýšeným rozlíšením videa. 

Domáce inteligentné bezpečnostné kamery navyše umožňujú majiteľom domov sledovať, resp. kontrolovať svoj dom v ľubovoľnom čase prakticky z akéhokoľvek miesta. Inštalácia takýchto kamier vo vašom dome alebo na vašom pozemku tak umožní mnohým zmierniť napätie či neistotu, ak sa obávajú o bezpečnosť svojho majetku a blízkych.

Prečo staviť na smart kamerový systém

Bez ohľadu na to, či si chcete jednoducho skontrolovať kvety v záhrade alebo odpozorovať, čo robí váš pes, kým ste v práci, so smart kamerou to nebude problém. Napríklad prostredníctvom aplikácie Control4 na smartfóne alebo tablete môžete sledovať online dianie i uložené záznamy z pripojených bezpečnostných kamier vo všetkých vnútorných a vonkajších obytných priestoroch. Môžete si tiež preveriť priestory v dome a okolo neho priamo z postele pred spaním. 

Vďaka smart kamere budete mať jednoducho okamžitý prístup do vášho domova z ktoréhokoľvek miesta na svete a to kedykoľvek, počas dňa alebo noci. Dokonca môžete posunúť svoj dohľad na vyššiu úroveň. Stačí, ak nastavíte systém tak, aby ste z inteligentného bezpečnostného zariadenia dostávali výstrahy v prípade, že sa zachytí akýkoľvek pohyb.

Tip: 5 tipov na smart senzory pre vašu inteligentnú domácnosť

Inteligentné kamery pracujú proaktívne, nie reaktívne

Štandardné bezpečnostné systémy vás upozornia vtedy, keď už k nejakému problému došlo, napríklad ak došlo k vlámaniu, požiaru alebo úniku oxidu uhoľnatého. To znamená, že reagujú na už vzniknutú situáciu, o ktorej vás informujú, no nedokážu ponúkať spôsoby, ako takýmto incidentom zabrániť.

Inteligentné bezpečnostné systémy sú na druhej strane proaktívne a majú širokú škálu funkcií na pokročilú ochranu vášho domova. Napríklad upozornenia môžete prijímať odkiaľkoľvek prostredníctvom smartfónu, iPadu alebo stolového počítača, pričom vám poskytujú dôležité aktualizácie o nedávnych činnostiach v domácnosti a okolo nej. Ak napríklad necháte omylom otvorené zadné dvere, budete o tom informovaní, takže sa nebudete musieť starať o to, či vám niekto nepozvaný vojde dovnútra, kým spíte alebo ste v práci. Dokonca budete upozornení aj na to, ak sa vaše dieťa dostane uprostred noci k vchodovým dverám, pretože sa aktivujú senzory pohybu. Vďaka rozšíreným a efektívnejším možnostiam majú majitelia domov čoraz lepšie možnosti, ako ochrániť seba a svojich blízkych pred vonkajšími hrozbami.

Smart kamery dokážu viac ako len monitorovať váš domov

Ako sme už spomínali, inteligentné bezpečnostné systémy vás môžu informovať o rozličných aktivitách, ktoré sa dejú v rámci vášho domu alebo pozemku. Smart kamery tak môžu kontrolovať vašu domácnosť počas vašej neprítomnosti a zaisťovať tým nepretržitú bezpečnosť všetkých jej členov. Inteligentná technológia smart kamier sa však nezastaví iba pri bezpečnosti. 

Napríklad na svoje inteligentné zariadenie môžete dostávať okamžité výstrahy upozorňujúce na akýkoľvek neoprávnený prístup a naprogramovať vonkajšie svetlá tak, aby sa rozsvietili pri spustení alarmu. Takisto sa môžete rozhodnúť, kto má prístup do vášho domu, ak tam nie ste, pomocou prispôsobených kódov alebo prostredníctvom komunikácie na diaľku s návštevníkmi pomocou videotelefónu, keď zazvonia na váš zvonček. 

Vyberte si tie správne inteligentné kamery

Samozrejme, treba pamätať na to, že akýkoľvek inteligentný monitorovací systém domácnosti bude len taký dobrý, ako dobré a kvalitné sú jeho kamery. Preto je veľmi dôležité vybrať si tie správne inteligentné kamery, ktoré zodpovedajú vašim potrebám. V závislosti od usporiadania vašej domácnosti a pozemku sa potom rozhodnete, kde bude pre tieto kamery to najvhodnejšie umiestnenie.

Keď už viete, kam chcete smart kamery nainštalovať, je na čase zistiť, aké typy kamier sú pre jednotlivé miesta vhodné. Niektoré z nich, ako napríklad záhrada, môžu byť ideálne na umiestnenie statickej kamery s dlhým dosahom. Na miestach, kde predpokladáte pohyb bližšie ku kamere, môžete využiť modely s možnosťou priblíženia, naklonenia a posunutia. Ak chcete zaistiť okamžitú akciu, nainštalujte si kamery na detekciu pohybu, ktoré začnú nahrávať hneď, ako vo svojom zornom poli vycítia pohyb.

Tip: Smart domácnosti posúvajú latku neustále vyššie. Aj vďaka hlasovým asistentom.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov