Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Moderné kúpeľňové trendy na rok 2021

Moderné kúpeľňové trendy na rok 2021

18.05.2021

Obrázok

Vzhľadom na súčasnosť sa hygiena stala neoddeliteľnou súčasťou života mnohých z nás. Práve preto sú hitom v kúpeľniach ľahko čistiteľné povrchy.

Navyše musia byť odolné voči dezinfekčným prípravkom. Našťastie, kúpeľňové trendy na rok 2021 zohľadňujú tieto nároky bez toho, aby ste kvôli tomu museli obetovať ich štýl.

Veľkoformátové obklady a dlažba

Rozlúčte sa s malými mozaikovými dlaždicami – odteraz sú v kúpeľni vysoko aktuálne práve veľkoformátové obklady a dlažba. Veľkoformátové dlaždice dodávajú priestoru atmosféru luxusu, najmä v kombinácii s prírodným kameňom. Menej škár medzi dlaždicami zároveň znamená aj menej čistenia, čo robí tieto obklady obzvlášť žiadanou voľbou pre sprchu a jej okolie.

Okrem veľkoformátových a doskových obkladov stien  v tomto roku kraľujú kúpeľniam aj netradičné dlaždice ponúkané v rozličných veľkostiach, farbách, textúrach a povrchových úpravách. Svoju úlohu pri tom zohrávajú aj farby dlaždíc, ktoré sú tento rok horúcou novinkou. Teplé, neutrálne a zemité odtiene, ako sú béžové, krémové, hnedé a šampiňónovo sivé odtiene navyše poskytujú ideálne prostredie pre autentické materiály.

Tip: Aktuálne farebné trendy v interiéri na rok 2021

Vane umiestnené voľne v priestore i vane šetriace priestor

Klasické rohové alebo pozdĺžne vane, ktoré sa dotýkajú stien do konceptu novodobých kúpeľní rozhodne nezapadajú. Ak navrhujete novú kúpeľňu a trváte na tom, že v nej chcete mať aj vaňu, určite popremýšľajte o voľne stojacom variante. Vaňa umiestnená voľne v priestore priťahuje na seba pozornosť, je dominantou celej kúpeľne a vyzerá priam kráľovsky. S pôsobivým ovzduším nadľahčenosti harmonizuje i voľne stojaca batéria. 

Pandémia donútila mnohých ľudí zabudnúť na wellness v pohodlí kúpeľov a hotelov. Ako reakcia na túžbu po relaxe vo vlastnej kúpeľni vznikli voľne stojace vane s plochým dnom, ktoré si získali ešte väčšiu obľúbenosť, ako ikonické modely s pazúrikmi. Navyše, tieto jednoduché siluety vaní, predovšetkým v bielej farbe, vhodne korešpondujú s akýmkoľvek štýlom kúpeľne.

Nadštandardne veľké sprchovacie kúty

Sprchovanie je na rozdiel od kúpania vo vani nielen ekonomickejšie, ale aj ekologickejšie. Práve toto zrejme mali na mysli dizajnéri, keď tradičné sprchové kúty „nafúkli“ do veľkorysejších rozmerov. Okrem toho, hoci sú tohtoročné sprchové kúty omnoho väčšie a komfortnejšie, ešte vždy dokážu ušetriť viac miesta ako klasická vaňa.

Dlaždice s dreveným či kamenným dizajnom 

Zaujímavosťou je, že trend keramických obkladov ani v roku 2021 neupadá. Naopak,  keramika vďaka svojej univerzálnosti zostáva v kúpeľni naďalej veľmi populárna. Dôvodom je, že keramické a porcelánové dlaždice ponúkajú množstvo jedinečných výhod, ako je vysoká životnosť, hypoalergénne vlastnosti, odolnosť voči vlhkosti a baktériám, ľahká údržba a čistenie, ako aj široká škála efektných vzorov, farieb a veľkostí. Tento rok sa však bude niesť v znamení keramických a porcelánových dlaždíc, ktoré napodobňujú povrchové úpravy z prírodného dreva a mramoru. Vzhľad inšpirovaný prírodou je v súlade s nastupujúcim organickým štýlom, ktorý si tento rok získal obľubu nielen v kúpeľniach, ale presunul sa už aj do kuchýň.

Tip: Rodinné domy iVISION - domy tretieho tisícročia

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov