Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Novinky EUROLINE 2020

Novinky EUROLINE 2020

30.01.2020

Obrázok

Do katalógu rodinných domov EUROLINE na rok 2020 bolo zaradených 12 úplne nových projektových riešení. Nové domy sú výsledkom dlhoročných skúseností našich architektov, no zároveň boli podriadené požiadavkám klientov. Aké sú teda nové domy 2020?

Nové projekty rodinných domov EUROLINE by pravdepodobne najlepšie predstavila virtuálna prehliadka, ktorá dokáže realisticky a živo priblížiť miestnosti interiéru so všetkými drobnými detailmi. Žiaľ, takáto možnosť pri novinkách na rok 2020 zatiaľ ešte neprichádza do úvahy a preto sa vám pokúsime dva nové domy EUROLINE predstaviť, nazvime to, tradičným spôsobom. 

Kým tak urobíme, chceme ešte podotknúť, že v katalógu rodinných domov EUROLINE je 6 nových projektov prízemných bungalovov, 4 vily a 2 projekty dvojpodlažných domov OPTIMAL. Pretože otázka pre aký dom sa rozhodnúť je často skloňovanou témou na rôznych diskusných fórach, rozhodli sme sa vám ponúknuť pohľad na nový prízemný bungalov a poschodový rodinný dom OPTIMAL.  

Bungalov 2074

Kompaktný Bungalov 2074 s úžitkovou plochou 136,7 m2 a obytnou plochou 88 m2 reprezentuje moderný rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie A0. Bungalov tak už teraz spĺňa prísnejšie požiadavky normy na energetickú hospodárnosť budov, ktorá vstúpi do platnosti od 1. januára 2021. Celková plocha rodinného domu nepresahuje 200 m2, čo v praxi znamená, že sa po kolaudácii bungalova a po splnení ďalších zákonných požiadaviek môžete uchádzať o štátnu dotáciu vo výške 8 000 €. Vráťme sa však späť k parametrom domu. 

Bungalov 2074 disponuje 5 izbami a je teda určený predovšetkým pre mladú rodinu s dvomi deťmi, no jeho dispozičné riešenie i rozmery môžu vyhovovať tiež požiadavkám viac alebo menej početných rodín. Dom robia atraktívnym jednoduché, čisté línie a nekomplikované, praktické dispozičné riešenie interiéru. Bungalov ponúka tak, ako sme už zvyknutí, pohodlnú a vďaka veľkým skleneným výplniam okna a dverí dostatočne presvetlenú obývaciu izbu spojenú s veľkou kuchyňou

V dome samozrejme nájdeme ďalšie 4 plnohodnotné izby, z ktorých jedna je vyčlenená pre spálňu rodičov, druhé 2 poslúžia ako detské izby a posledná izba umiestnená pri vchode do domu môže byť využívaná, ako hosťovská izba alebo pracovňa. V dome je prirodzene k dispozícii, technická miestnosť a kúpeľňa s WC. Skladovací priestor navyše nájdete v časti podkrovia, kam sa dostanete skladacím schodiskom. Obavy o posedenia na terase nie sú namieste, vďaka pôdorysu terasy v tvare L, si ich budete môcť vychutnať v súkromí a do sýtosti. Bungalov 2074 na kľúč môže byť váš už od 120 900 €.  

Tip: Legislatíva týkajúca sa dotácií pre rodinné domy A0 je na svete 

OPTIMAL 2038

Dvojpodlažný rodinný dom OPTIMAL 2038, čo sa týka zariadenia energetickej triedy nie je na tom o nič horšie ako Bungalov 2074 a takisto patrí k domom s takmr nulovou spotrebou energie A0. Poteší tiež fakt, že s rodinným domom s celkovou úžitkovou plochou 147,9 m2 a celkovou obytnou plochou 100,8 m2 po vydaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia taktiež môžete požiadať o štátny príspevok vo výške 8 000 €. 

Dvojpodlažný rodinný dom OPTIMAL 2038 s plnohodnotnou výškou poschodia ponúka 5 obytných miestností, ktoré v plnej miere uspokoja požiadavky 5 člennej rodiny. Dom je rozdelený na dennú a nočnú časť, vďaka čomu majú rodičia i deti dostatok súkromia. Projekt prichádza na prízemí s efektným dispozičným riešením kuchyne, resp. jedálne spojenej s obývacou izbou, ktoré sú od seba sčasti oddelené schodiskom vedúcim na poschodie. 

Z obývacej izby i z kuchyne sa dá vychádzať na terasu, takže niet pochýb, ktoré priestory budú centrom diania všetkých rodinných aktivít. Rodinný dom na prízemí svojmu majiteľovi ponúkne pracovňu, ktorá však môže poslúžiť aj ako hosťovská izba, špajzu, technickú miestnosť a osobitné WC.

Poschodie, ako sme to už spomenuli, majiteľov domu nebude nijakým spôsobom obmedzovať, pretože disponuje plnou výškou a rovnými stropmi. Nachádzajú sa tu 2 detské izbyveľkoryso poňatá kúpeľňa a spálňa rodičov so samostatným šatníkom.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov