Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Ovládajte svoje rolety, žalúzie a brány pohodlne na diaľku

Ovládajte svoje rolety, žalúzie a brány pohodlne na diaľku

16.03.2021

Obrázok

Inteligentné systémy na ovládanie brány, roliet či markíz sú nielen pohodlným, ale aj efektívnym a úsporným riešením. Ponúkajú totiž viaceré výhody, vďaka ktorým sa vám o niečo vyššie vstupné náklady čoskoro vrátia.

Flexibilné stmievanie vďaka smart roletám a žalúziám

Všetci dobre vieme, že správne svetelné podmienky sú pre krásny domov rozhodujúce. Slnečné svetlo pozitívne ovplyvňuje náladu - ale môže tiež oslňovať a tým rušiť pohodu pri čítaní na gauči alebo práci za stolom. Preto je centrálne ovládanie oveľa viac ako len faktor komfortu

V prípade, že nie ste doma, môžete svoju prítomnosť simulovať pomocou scenára dovolenky, keď sa rolety pohybujú hore alebo dole v nepravidelných intervaloch a poskytujú tým účinnú mechanickú ochranu pred votrelcami v noci. Inteligentné ovládanie žalúzií a roliet prispieva k pohodliu, bezpečnosti a energetickej účinnosti. Centrálne ovládanie roliet a žalúzií je jednoduché a pohodlné pomocou intuitívneho ovládania alebo úplne automaticky pomocou časovačov a senzorov jasu

Inteligentné žalúzie ponúkajú oveľa viac ako len tieň

Rolety dokážu oveľa viac než len poskytovať svetlo a tmu podľa želania. Môžete ich dokonca použiť aj na stabilizáciu klímy v miestnosti, a tým na úsporu energie. Napríklad v zime môžete do domu cez deň prepúšťať slnečné teplo a šetriť tak energiu na vykurovanie. 

Keď zapadne slnko, žalúzie sa jednoducho sklopia, čím zabránia vlámaniu, a zároveň dom izolujú od chladu vonku a udržia v ňom teplo. V lete, naopak, žalúzie chránia izby pred dopadajúcimi slnečnými lúčmi, takže udržiavajú miestnosti príjemne chladné.

Tip: 5 presvedčivých výhod, aké prinášajú inteligentné termostaty

Smart garážové brány chránia váš majetok

Inteligentné garážové brány sa pripájajú k wifi sieti rovnako ako ostatné inteligentné domáce gadgety. Dajú sa ovládať odkiaľkoľvek na svete pomocou smartfónu alebo iného zariadenia. Navyše, inteligentné garážové brány ponúkajú na výber rôzne bezpečnostné prvky, napríklad bezpečnostnú kameru s nočným videním, alebo umožňujú posielanie upozornení na telefón, keď sú vaše garážové brány otvorené bez vášho povolenia. Detektory dymu vás zase môžu upozorniť, ak je v garáži dym alebo oheň. 

Nebezpečné plyny už zapríčinili veľa nešťastí. Ak máte nainštalované inteligentné senzory oxidu uhoľnatého, ktoré sú spárované s vašou inteligentnou garážovou bránou, môžu odoslať upozornenie priamo do vášho telefónu a informovať vás, ak oxid uhoľnatý dosiahne nebezpečnú hladinu. Okrem toho vám vaša mobilná aplikácia umožňuje otvárať garážové brány z ktoréhokoľvek miesta na svete, vypúšťať nebezpečné plyny a tým zachraňovať životy i majetok.

Uľahčite si život s inteligentnou garážovou bránou

Inteligentné garážové brány môžu byť dodávané aj s praktickými senzormi na sledovanie teploty, čo je ideálne pre letné i zimné obdobie. Nielen, že senzor dokáže zistiť, či je garážová brána otvorená, ale môže vás tiež upozorniť, ak je v garáži príliš teplo alebo zima. To je obzvlášť užitočné, ak máte v garáži vybavenie alebo rôzne predmety citlivé na nízku alebo vysokú teplotu.

Možno to znie ako maličkosť, ale veľakrát vám vedomie, že ste nechtiac nenechali svoju garážovú bránu otvorenú, prinavráti do duše pokoj. Inteligentné garážové brány vám totiž umožnia kedykoľvek skontrolovať, či je brána otvorená alebo zatvorená, ale môžu vás tiež upozorniť, ak omylom necháte garážovú bránu otvorenú. Samozrejme, nech ste kdekoľvek, vždy ju môžete okamžite zavrieť. Okrem toho GPS systém dokáže povedať vašej inteligentnej garážovej bráne presne, kedy sa približujete a kde už ste, takže sa brána automaticky otvorí, keď sa priblížite.

Tip: Nie sme takí bohatí, aby sme nemuseli šetriť.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov