Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Plánujete výstavbu rodinného domu? EUROLINE stojí vždy na vašej strane

Plánujete výstavbu rodinného domu? EUROLINE stojí vždy na vašej strane

18.11.2020

Obrázok

Bez patričného vzdelania, projektu a stavebného povolenia dokážu stavať iba ak bobry. My, ľudia, sa síce bez projektovej dokumentácie a povolenia nezaobídeme, no môžete byť úplne pokojní. V prípade, že sa rozhodnete stavať, postaráme sa takmer o všetko.

Ak chcete v blízkej budúcnosti sebe i svojim najbližším dopriať komfort rodinného domu so všetkým, čo k tomu patrí, máte v princípe dve možnosti. Rozhodnúť sa môžete pre kúpu hotového skolaudovaného rodinného domu, do ktorého sa po zariadení nábytkom s rodinou ihneď nasťahujete alebo si vyberiete o niečo dlhšiu cestu, ktorá sa začne výberom projektu a vybavovaním stavebného povolenia

Dobrá správa je, že tak ako sme to už naznačili vyššie, dokážeme vám ponúknuť ideálny projekt rodinného domu EUROLINE, poradiť, ako postupovať pri vybavovaní územného i stavebného povolenia a v prípade záujmu zobrať do rúk samotnú realizáciu výstavby rodinného domu. Nepredbiehajme však a poďme pekne po poriadku. 

Výber projektu rodinného domu bude otázkou vašich preferencií

Pri výbere projektu rodinného domu máte k dispozícii tri alternatívy. Siahnuť môžete po katalógovom projekte, po katalógovom projekte so zmenou, alebo po individuálnom projekte. Katalógy EUROLINE už tradične ponúkajú projekty najpredávanejších rodinných domov u nás i v susednej Českej republike. Z aktuálneho katalógu na rok 2020 si môžete vyberať z 1 116 projektov rodinných domov, ale onedlho si už z katalógu na rok 2021 budete môcť vyberať dokonca až z 1 146 katalógových riešení. 

K dispozícii budete mať, samozrejme, aj naďalej obľúbené bungalovy, moderné vily s plochou strechou a rôzne iné jednopodlažné či poschodové rodinné domy zaradené do príslušných typových kategórií, no v novom katalógu si rozhodne bude treba prezrieť aj projekty rodinných domov z novej triedy iVISION. Dôvod je prozaický. Rodinné domy iVISION s obvodovými stenami zo zateplenej tehly T Profi Dryfix s U hodnotou 0,136 W/mdostali do vienka moderný dizajn s efektívnym štvorcovým, poprípade obdĺžnikovým tvarom a plochou strechou, rovnako ako viaceré špičkové technológie. Vrátane inteligentného riadiaceho systému, rekuperačnej jednotky a tepelného čerpadla. Vráťme sa ale späť k projektom. 

Výhodou katalógového projektu je výhodná cena a super rýchle dodanie. Katalógový projekt rodinného domu, prirodzene, nemusí vyhovovať každému. Vtedy prichádza do úvahy katalógový projekt so zmenou alebo individuálny projekt, ktorý zohľadní špecifiká stavebného pozemku i vašich individuálnych požiadaviek a predstáv. Nech je to už však akokoľvek, či už sa obrátite so žiadosťou o pomoc pri výbere projektu na nás alebo na našich obchodných zástupcov, môžete si byť istí, že vám pomôžeme s výberom toho najideálnejšieho riešenia. Naši odborníci vás ochotne oboznámia tiež s postupom pri vybavovaní stavebného povolenia

Stavebné povolenie nemusí byť strašiak

Iste mnohí z vás viete, že žiadosť o vydanie stavebného povolenia sa podáva na miestne príslušnom stavebnom úrade, ktorý podľa platnej legislatívy musí o žiadosti rozhodnúť do 30 dní alebo v zložitejších prípadoch najneskôr v lehote do 60 dní od podania žiadosti


Žiadosť obsahuje meno, priezvisko, adresu stavebníka, miesto výstavby, termín predpokladaného zahájenia a dokončenia stavby, čísla parciel, druhy pozemkov, zoznam účastníkov stavebného konania a ich adresy, doklady o vlastníckych alebo iných právach k predmetnému stavebnému pozemku, situačný výkres s umiestnením stavby a zakreslenými prípojkami inžinierskych sietí, ktoré boli predtým prerokované a schválené príslušnými správcami. To, samozrejme, nie je ešte ani zďaleka všetko. Predložiť musíte kompletnú projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie, ktorá bola vypracovaná oprávnenou osobou. Ak ide o rodinný dom, ktorý plánujete postaviť svojpomocne, musíte okrem spomenutých príloh priložiť ešte prehlásenie stavebného dozoru, že bude nad stavbou rodinného domu vykonávať odborný stavebný dozor. 

Ako sami vidíte, v žiadosti je toho viac ako dosť, takže odborné poradenstvo vám príde určite vhod. Nekompletná žiadosť s chýbajúcimi prílohami alebo dokumentáciou môže byť príčinou toho, že vydanie stavebného povolenia sa výrazne oddiali. To určite nechcete ani vy a ani my, takže pri akýchkoľvek nejasnostiach sa už pri výbere projektu rodinného domu EUROLINE nebojte našich spolupracovníkov pýtať na podrobnosti postupu pri vybavovaní stavebného povolenia. Naša vzájomná spolupráca sa ale ani tu nemusí končiť. 


Vysnívaný dom vám postavíme!

Ostať nemusí iba pri projekte a stavebnom povolení. Po dôkladnom výbere katalógového projektu alebo na mieru ušitého individuálneho projektu a vydaní stavebného povolenia vám dokážeme zabezpečiť nielen osadenie domu na parcelu, ale rodinný dom vám aj postavíme. 

Dom na kľúč od skutočných profesionálov šetrí nervy, čas i peniaze. Do ničoho vás, samozrejme, nenútime a rozhodnutie nechávame výhradne na vás. Rozhodnúť sa tak môžete pre dom na kľúč, no ak sa chcete realizovať pri stavbe domu, môžeme vám pokojne rodinný dom odovzdať už v štádiu hrubej stavby alebo holodomu

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov