Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Naozaj vedú smart chladničky k lepšiemu hospodáreniu? Zistili sme viac za vás

Naozaj vedú smart chladničky k lepšiemu hospodáreniu? Zistili sme viac za vás

16.02.2021

Obrázok

Keď sa na trhu objavili prvé inteligentné chladničky, ľudia boli voči nim dosť skeptickí. Ako vlastne môže inteligentná chladnička prospieť celej rodine a ako dokáže uľahčiť život aj vám? Viac sa už dočítate v našom článku.

Čo je to inteligentná chladnička

Na rozdiel od bežných moderných chladničiek, oplývajúcich množstvom najnovších technológií, smart chladničky sú tie, ktoré zatiaľ ako jediné umožňujú prepojenie so smartfónom. Túto komunikáciu umožňuje bezdrôtová technológia Bluetooth alebo WiFi a aplikácia priamo od výrobcu. V závislosti od chladničky, ktorú si vyberiete, môže inteligentná chladnička ponúkať rozličné užitočné funkcie. 

Väčšina značiek inteligentných chladničiek ponúka aplikáciu, ktorú je možné nainštalovať na mobilný telefón alebo iné zariadenie, aby majiteľ mohol na diaľku vidieť aktualizácie na svojej chladničke. Vďaka nej môžete na smart chladničke nastaviť alebo vypnúť úsporný režim, zapnúť rýchle mrazenie a veľa ďalších funkcií.

Ako vám môže inteligentná chladnička uľahčiť život?

Mnohých z vás určite zaujíma, či sa vám do inteligentnej chladničky oplatí investovať. Odpoveď je však pre každú rodinu iná. Vybrali sme niektoré z najväčších výhod inteligentnej chladničky, ako aj to, ako vám môžu ušetriť čas, peniaze a z dlhodobého hľadiska aj uľahčiť život. Zvážte, ktoré z nich sú pre vašu rodinu a každodenný život skutočne potrebné. 

1. Ušetríte na potravinách

Určite ste to už zažili - stojíte v obchode s potravinami a neviete si spomenúť, či ešte máte doma mlieko alebo ste ho už minuli a treba kúpiť ďalšie. Nie ste si celkom istí, ale radšej vezmete škatuľu navyše, len aby ste sa dostali domov a zistili, že v chladničke máte jedno celé, ešte nenačaté mlieko. Takýmto problémom sa však môžete poľahky vyhnúť s pomocou inteligentnej chladničky.

Väčšina inteligentných chladničiek umožňuje prezrieť si obsah vašej chladničke pomocou aplikácie v reálnom čase. Niektoré inteligentné chladničky okrem toho poskytujú funkciu zobrazenia dátumov spotreby všetkých uložených potravín, aby ste si ich mohli zjesť skôr, ako sa pokazia, čo vám ušetrí ďalšie náklady na nový nákup.

2. Usporíte energiu

Inteligentné chladničky sú nielen energeticky efektívnejšie, pretože sú novšie, ale dokážu ušetriť náklady na elektrinu tým, že neustále monitorujú problémy a umožňujú jednoduchú úpravu teplôt. Väčšina inteligentných chladničiek napríklad pošle používateľom upozornenie, ak niečo blokuje cirkuláciu vzduchu v chladničke alebo mrazničke. Niektoré inteligentné chladničky je možné tiež naprogramovať tak, aby uspokojovali svoje energeticky náročnejšie potreby aj mimo špičiek.

Tip: Tipov na šetrenie energií nie je nikdy dosť. A to ani napriek klesajúcim cenám energií

3. Zabaví vás pri varení

Vďaka inteligentným chladničkám je príprava jedla zábavná pre celú rodinu. Počas varenia večere môžete deťom na obrazovke chladničky pustiť hudbu alebo film. Alebo ak spoločne varíte večeru na rande s partnerom, môžete si k tomu nechať z chladničky pustiť romantickú pieseň.

4. Uložíte a zobrazíte si recepty

Už nemusíte hľadať svoj tablet alebo prehrabávať staré kuchárske knihy, aby ste našli recept, ktorý potrebujete. Vďaka inteligentnej chladničke môžete ľahko vyhľadať recepty online a ihneď si ich prečítať. Môžete si dokonca vyhľadať recepty na YouTube a pozrieť si podrobný návod, ako si pripraviť vybrané jedlo.

5. Naplánujete úlohy pre celú rodinu

Využite inteligentné možnosti svojej chladničky na písanie poznámok a nastavovanie pripomenutí v kalendári. Otvorte si napríklad rodinný kalendár na začiatku každého dňa, aby ste videli, čo má na programe každý člen rodiny. Zaznamenajte poznámky pre deti alebo svojich blízkych s podrobnosťami o tom, čo je na večeru alebo kam ste odišli na unikátnu dotykovú obrazovku, ktorá je k dispozícii u niektorých modelov inteligentných chladničiek.

Voľba smart chladničky je len na vás

Inteligentné chladničky uľahčujú efektívne hospodárenie s potravinami, pretože miniete peniaze iba za potraviny, ktoré skutočne potrebujete. Samozrejme, kúpa chladničky s pripojením na internet môže stáť viac ako štandardná chladnička. Avšak funkcie, ktorými disponuje, by vám z dlhodobého hľadiska mohli pomôcť ušetriť oveľa viac, ako boli vstupné náklady.

Tip: Inteligentné osvetlenie ponúka viac ako len smart žiarovky

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov