Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Smart zásuvky dokážu čiastočne nahradiť niektoré funkcie inteligentnej elektroinštalácie

Smart zásuvky dokážu čiastočne nahradiť niektoré funkcie inteligentnej elektroinštalácie

12.02.2021

Obrázok

Na pohľad jednoduchá inteligentná zásuvka nemusí byť tým najobľúbenejším inteligentným domácim zariadením. Aj napriek tomu však ponúka toľko výhod, že jej obstaranie rozhodne stojí za zváženie. Možnosť zapínať a vypínať elektrické zásuvky klepnutím na tel

Kúpa inteligentnej zásuvky je pomerne jednoduchá. Odporúčame vám vybrať si niektorú z uznávaných značiek, ktoré pracujú s čo najväčším počtom rôznych platforiem (Alexa, Google Assistant, HomeKit) a ktoré obsahuje funkciu plánovania. 

Smart zásuvka ako poistka pre zábudlivých

Ak sa často po odchode z domu musíte vracať naspäť, aby ste si overili, či ste vypli niektorý zo spotrebičov, s inteligentnou zásuvkou máte po starostiach. Pritom je úplne jedno, či ide o rýchlovarnú kanvicu, kulmu, žehličku alebo elektrický ohrievač. Ľahko a hlavne rýchlo sa môžete ubezpečiť, že všetky zariadenia boli vypnuté, alebo ich jednoducho vypnete pomocou aplikácie v telefóne.

Z práce, z dovolenky alebo aj zo služobnej cesty, skrátka odkiaľkoľvek môžete na diaľku použiť inteligentnú zásuvku, aby ste sa uistili, že vybrané spotrebiče nečerpajú energiu v konkrétnych hodinách dňa alebo noci. Okrem toho, že ušetríte, spoľahlivo tiež zabránite prípadným nehodám.

Načasovaním svietenia si zvýšite komfort a odradíte zlodejov

Inteligentné svetlá majú svoje vlastné aplikácie na spustenie podľa harmonogramu, ako aj na ich zapínanie a vypínanie, keď ste mimo domova. To je, samozrejme, dobrá taktika, ako oklamať prípadných zlodejov, aby si mysleli, že ste doma. Ak si však nechcete kupovať inteligentné žiarovky, ale radšej používate klasické pôvodné, inteligentné zásuvky spoľahlivo odvedú rovnakú prácu.

Tým sa však možnosti využitia inteligentnej zásuvky v rámci osvetlenia rozhodne nekončia. S jej pomocou totiž môžete ovládať vonkajšie záhradné alebo príjazdové osvetlenie aj prostredníctvom funkcie plánovania. Takisto ho môžete ovládať cez smartfón, aby ste ho mohli kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť, a to aj v prípade, že ste momentálne mimo domu.

Tip: Inteligentné osvetlenie ponúka viac ako len smart žiarovky

Pohodlné ovládanie aj ťažko dostupných zásuviek 

Zásuvky nachádzajúce sa za skriňou, pod stolom, posteľou, skriňami alebo medzi policami s knihami sú mimoriadne nekomfortné na pripájanie a odpájanie spotrebičov. S inteligentnými zásuvkami však hravo odstránite aj tento problém. Zapínanie a vypínanie zásuvky totiž budete riadiť zo svojho smartfónu, takže sa pri zapínaní a vypínaní spotrebičov už nikdy nebudete musieť krčiť v neprirodzených polohách.

Smart nastavenie kúrenia a ochrany súkromia

Inteligentný systém, akým disponujú smart termostaty, môže ovládaním kúrenia v domácnosti odviesť naozaj skvelú prácu. Čo však v prípade, že máte izbu alebo priestor vykurovaný prenosným radiátorom alebo elektrickým ohrievačom – ako napríklad garáž alebo podkrovie? Inteligentná zásuvka vám umožní zapnúť ohrievač ešte pred vaším príchodom a tak vás po návrate privíta optimálne vykúrený priestor.

Ďalšou výhodou je to, že k inteligentným zástrčkám môžete pripojiť iné inteligentné zariadenia. Môžete tak napríklad deaktivovať inteligentnú bezpečnostnú kameru, keď nechcete, aby monitorovala všetko, čo robíte. Kombináciou s určitou technológiou geofencingu (ako sú napríklad IFTTT applety pre rôzne inteligentné zástrčky) môžete dokonca zapínať a vypínať kamery, keď prichádzate a odchádzate.

Výhody smart zásuviek v skratke:

· Sú schopné čiastočne nahradiť niektoré funkcie inteligentnej elektroinštalácie.

· Dajú sa zabudovať do steny podobne ako klasické zásuvky, nájdete ich však aj vo forme adaptérov.

· Môžete ich ovládať prostredníctvom SMS správ, cez mobilnú aplikáciu alebo na diaľku cez internet.

· Okrem možnosti zapínania a vypínania na diaľku alebo v presne zvolenom čase niektoré z nich dokážu zmerať aktuálnu spotrebu pripojeného spotrebiča či teplotu okolitého prostredia a umožňujú využívať aj mnohé ďalšie funkcie.

Tip: Smart domácnosti posúvajú latku neustále vyššie. Aj vďaka hlasovým asistentom

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov