Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Spoznajte top smart home gadgety do domácnosti za rok 2021

Spoznajte top smart home gadgety do domácnosti za rok 2021

08.10.2021

Obrázok

Inteligentné zariadenia vám umožnia automatizovať chod vašej domácnosti tak, aby ste nadobudli dokonalé pohodlie a bezpečnosť po každej stránke.

Nemusíte dokonca vôbec opustiť pohovku. Ak chcete stlmiť svetlá, zapnúť kúrenie alebo dokonca pustiť rádio, stačí siahnuť po smartfóne a všetko zariadiť niekoľkými kliknutiami. 

Smart zariadenia využijete na viacerých frontoch

Smart home zariadenia dokonca môžu byť užitočné aj pri šetrení energie. Zabudnite na plytvanie energiou (a peniazmi), pretože ste pred odchodom z domu zabudli zhasnúť svetlá. Nemusí vás trápiť ani to, že kúrenie beží na plné obrátky, ak ostanete dlho v práci. Jednoducho použite svoj smartfón na ovládanie viacerých systémov vo vašej domácnosti, aj vtedy, keď nie ste nablízku. 

Veľkou výhodou je aj to, že smart home gadgety sa dajú ovládať nielen samostatne, ale môžete ich nastaviť aj na vzájomnú spoluprácu. Vďaka tomu na ich ovládanie nemusíte používať niekoľko aplikácií. Stačí iba jeden príkaz, ktorý zabezpečí, že sa všetky aktivujú v rovnakom čase. Nečudo, že pri takej širokej ponuke inteligentných zariadení na trhu váhate, do ktorých by ste mali investovať. 

Tip: 8 najčastejších otázok a odpovedí o inteligentnej domácnosti


Výber gadgetov prispôsobte svojim potrebám

Ak ešte len zvažujete, akými gadgetmi obohatiť svoju domácnosť, potom sú ideálnou voľbou inteligentné svetlá a inteligentné zástrčky. Ľahko sa inštalujú, používajú a sú aj relatívne cenovo dostupné. 

V prípade, že sa pozeráte na inteligentné zariadenia do domácnosti s jediným cieľom a to zvýšiť bezpečnosť jej členov alebo majetku, potom je ideálnou voľbou kúpa videozvončeka, inteligentného zámku alebo domácej bezpečnostnej kamery. A napokon, ak chcete ušetriť, zautomatizujte si vykurovanie či chladenie svojho domova pomocou jedného z inteligentných termostatov.

V súčasnosti je výber smart home zariadení skutočne obrovský. Aby sme vám pomohli vybrať, sústredili sme svoju pozornosť na výber najlepších modelov inteligentných zariadení do domácnosti na rok 2021. 

Najlepšie inteligentné svetlo do domácnosti

Inteligentné žiarovky sú najjednoduchším spôsobom, ako začať svoju cestu za inteligentnou domácnosťou. Medzi najlepšie na trhu patria žiarovky Philips Hue. Charakterizuje ich jednoduchá inštalácia - stačí vymeniť pôvodné žiarovky za inteligentné žiarovky Hue, alebo sa rozhodnúť pre niektorú z radu LED stolových a stojacich lámp Hue, nástenných svietidiel do interiéru aj exteriéru, stropných závesných svietidiel, svetelných pásov a dokonca aj svetelných tyčí s veľkým výberom farieb a svetelných efektov. Výhodou je aj možnosť plánovania, v rámci ktorej si napríklad môžete nastaviť vonkajšie svetlá tak, aby sa rozsvietili pri západe slnka a zároveň aby zhasli o 23.00 hodine večer.

Ak chcete tieto svetlá ovládať, keď nie ste doma, musíte si k nim zaobstarať aj Philips Bridge, ktorý funguje ako rozbočovač. Svetlá totiž majú zabudovanú technológiu Bluetooth, takže ich môžete ovládať, aj keď nie ste nablízku. K integrácii Alexa a Google Assistant okrem toho pridáva aj podporu HomeKit. Hoci ide o najdrahšie inteligentné žiarovky na trhu, podľa všetkého naozaj stoja za to.

Inteligentná zástrčka pre náročných

Každá inteligentná domácnosť potrebuje inteligentnú zástrčku. Dokonca by sme mohli povedať, že ide o jeden z najjednoduchších spôsobov automatizácie domácnosti. Inteligentná zástrčka Eve Energy však ponúka viac ako len spôsob ovládania zariadení, ktoré sú do nej zapojené. V talóne jej schopností je zahrnutý aj spôsob, ako sledovať spotrebu energie a odhadnúť, koľko vás vyjde napájanie jednotlivých zariadení v domácnosti. Vďaka tomu môžete ušetriť nemalé peniaze a tiež byť o niečo energeticky uvedomelejší. 

Inteligentná zástrčka Eve Energy využíva technológiu Bluetooth, hoci ak máte doma HomePod Mini alebo Apple TV, môžete používať aj Thread (bezdrôtová technológia, ktorá je tiež zabudovaná v zástrčke a zároveň je stabilnejšia ako Wi-Fi). Táto inteligentná zástrčka však podporuje iba HomeKit - s Alexou ani Google Assistantom, bohužiaľ, fungovať nebude.

Najlepší inteligentný termostat, ktorý vás nesklame

Spoločnosť Nest je v súčasnosti považovaná za jedného z najlepších výrobcov inteligentných termostatov. Jeden z jej modelov, termostat Nest Learning vyzerá elegantne, jednoducho sa používa a súčasne upravuje plán vykurovania na základe toho, ako dlho trvalo vykurovanie či chladenie domácnosti a koľko sa pritom spotrebovalo energie a peňazí. Spolupracuje s Google Assistant, ale nemá podporu HomeKit. Nevýhodou je, že na rozdiel od mnohých iných inteligentných termostatov neponúka zónové ovládanie, ktoré umožňuje nastaviť teplotu v každej miestnosti samostatne.

Tip: Tipov na šetrenie energií nie je nikdy dosť. A to ani napriek klesajúcim cenám energií.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov