Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Trendy v bývaní 2019

Trendy v bývaní 2019

13.02.2019

Obrázok

Rok 2019 prinesie určite množstvo zaujímavých momentov i príjemných prekvapení. Výnimkou nie sú ani trendy v bývaní. Pozrime sa teda s akými nápadmi prišli a čím sa nás budú snažiť ohúriť interiéroví dizajnéri tentoraz.

Kým niektoré trendy v bývaní sú otázkou niekoľkých mesiacov, iné sa dokážu presadiť a ovplyvňujú naše bývanie počas niekoľkých rokov. Nové trendy v bývaní sú však vždy výborným zdrojom nápadov pri dolaďovaní interiéru. Novinky a nové módne trendy môžu byť pritom skvelou inšpiráciou, ako pri drobných úpravách, tak aj pri rozsiahlejších rekonštrukciách interiéru. To isté platí samozrejme pri zariaďovaní nového tehlového domu.

Nech je to už akokoľvek, v rodinnom dome sa musíte cítiť predovšetkým pohodlne a príjemne. Je pritom úplne jedno, či sa pri zariaďovaní budete riadiť minimalistickým štýlom, ktorý sa už niekoľko rokov teší obrovskej popularite, alebo uprednostníte napríklad retro, či nadčasový škandinávsky štýl. „Severské“ bývanie má k minimalistickému štýlu najbližšie a ako sa zdá, nič sa na jeho obľube nezmení ani v rozbiehajúcom sa roku 2019. K slovu sa však môžu dostať aj iné štýly a bokom neostanú ani najnovšie technológie. Čím sa teda môžete inšpirovať tento rok?  

Nebojte sa experimentovať

Pre rok 2019 platí, že pri zariaďovaní interiéru sa fantázii medze nekladú. Striktné dodržiavanie jednoliatej línie nábytku, alebo bytových doplnkov pre konkrétne štýly, nie je nevyhnutnou podmienkou. Vzájomné prelínanie štýlov je v poriadku. Kvalita materiálu, originálnosť a nadčasovosť dizajnu nábytku je aj naďalej prioritou. 

Ak však napríklad v rámci retro štýlu použijete modernejšie kúsky nábytku, alebo na podčiarknutie minimalistického štýlu použijete nábytok, či doplnky vhodné skôr pre industriálny štýl, tak tým rozhodne neurobíte nijaký veľký prešľap. Práve naopak. Konkrétnemu štýlu to iba prospeje, pretože dostane nový rozmer a neopozeraný vzhľad. 

Farba roka 2019 - koralová

Aj keď svetlé farebné odtiene neprestanú patriť k univerzálnym farbám, ktorými nikdy nič nepokazíte a trendy v minulom roku posunuli do popredia upokojujúce fialkasté odtiene, farbou roka 2019 sa stala napokon koralová farba. Rozhodla o tom americká spoločnosť Pantone, ktorá už tradične vyhlasuje aktuálnu farbu roka.

Koralová farba pozitívne ovplyvní vzhľad stien, bytového zariadenia a bokom neostane ani grafický a priemyselný dizajn. S koralovou farbou sa stretnete takmer všade. Nájdete ju na tapetách, nábytku, na bytovom textile, svietidlách a tiež na drobných doplnkoch do bytu. Po minuloročnom Ultra Violet farebnom odtieni, tak bude nasledujúce mesiace udávať najnovšie trendy príjemná koralová farba pripomínajúca podmanivú krásu podmorských koralových útesov.

Smart technológie všade okolo nás

Míľovými krokmi budú v roku 2019 napredovať moderné technológie používané v inteligentných domácnostiach. Inteligentný rodinný dom s modernými technológiami už dávno nie je záležitosťou prestíže či akéhosi honoru. Inovatívne technológie si čoraz častejšie nachádzajú cestu do bežných slovenských domácností, kde sú využívané na ovládanie kuchynských elektrospotrebičov, tieniacej techniky, vonkajšieho alebo vnútorného osvetlenia, či televízie. Vďaka inteligentnému domu sa dá na diaľku obsluhovať tiež rekuperačná jednotka, vykurovanie, klimatizácia, alebo hoci aj zavlažovanie trávnika.

Smart technológie prispievajú k bezpečnejšej, efektívnejšej a predovšetkým úspornejšej prevádzke rodinného domu. Trendom v roku 2019 bude ovládanie domácnosti hlasom. Evidentné sú aj snahy o zlúčenie viacerých smart aplikácií do jednej pre jednoduchšie ovládanie. Výborným príkladom je Apple HomeKit technológia, ktorá dokonca prepája do 1 systému zariadenia od rôznych výrobcov. Ako funguje Apple HomeKit sa dozviete v článku Čo je to Apple HomeKit.

Nová podoba kuchynských liniek

Pri zmienke o novej podobe kuchynských liniek nemáme na mysli iba krikľavejšie kombinácie farebných odtieňov alebo pútavý dizajn kuchynských spotrebičov, ktoré sa v súčasnosti často stávajú dominantnými prvkami kuchynského priestoru.

Mierime skôr na trend odstraňovania horných skriniek, ktoré sú nahrádzané jednoduchými otvorenými policami. Pri projektovaní domov sa počíta s tým, že namiesto horných skriniek dostanú prednosť okná. Trend kuchynských liniek bez vrchných skriniek bude teda s určitosťou pokračovať aj v tomto roku. Avšak pozor, túto podobu kuchynskej linky si môžete dopriať len v prípade, že dom disponuje väčšou kuchyňou s dostatkom úložného priestoru.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov