Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Vieme, aké farby budú kraľovať interiérom v roku 2020

Vieme, aké farby budú kraľovať interiérom v roku 2020

11.11.2019

Obrázok

Rok 2019 to má už onedlho spočítané a za dverami nás čaká ďalší. S príchodom nového roka nastanú zmeny vo farebných trendoch, ktoré sa dotknú módnych domov i interiérového dizajnu. Ak teda chcete kráčať s dobou, nenechajte si ujsť nasledujúce riadky.

Krátke poobhliadnutie sa dozadu

Do konca tohto roka ešte ostáva zopár týždňov, no mnohí nedočkavci už netrpezlivo upierajú zrak na horúce novinky. Voči končiacemu sa roku 2019 by však bolo férové, keby sme ešte predtým ako sa pozrieme na avizované trendy, stručne zhodnotili jeho prínos. Pri pohľade na interiérový dizajn môžeme skonštatovať, že tento rok prispel k príjemnému osvieženiu interiérov. Priestory nepôsobili ukričane, naopak ovládli ich decentné farebné odtiene, ktoré sa niesli v znamení pozitívnej energie a chuti do života. 

Tieto pocity reprezentovala predovšetkým prívetivá a nevtieravá farba podmorských koralových útesov známa pod označením Living Coral, no spomenúť sa žiada aj terakotové, tyrkysovo-zelené, či osvedčené okrové odtiene, ktoré do interiérov vniesli harmóniu a pokoj. Netreba sa však obávať, ani interiérové farby, ktoré budú hitom v roku 2020 nebudú krikľavé, či agresívne

Farebné interiérové trendy udávajú renomované spoločnosti

Zrak je nepochybne náš najdôležitejší zmysel, vďaka ktorému vnímame až 80% informácií. Tento fakt si veľmi dobre uvedomujú spoločnosti udávajúce smerovanie farebných trendov v interiérovom dizajne. 

Medzi popredné spoločnosti v oblasti analýzy farebných trendov patrí PANTONE Color Institute, ktorý spolupracuje s mnohými celosvetovo uznávanými značkami a pomáha im v rámci ich stratégie naplno využiť potenciál farieb. Vrátane schopnosti farieb vplývať na psychiku a emócie človeka. PANTONE Color Institute zároveň od začiatku nového tisícročia vyberá farbu roka a predpovedá vývoj nových trendov. Spomínaná farba Living Coral v podstate taktiež pochádza z portfólia predpovedí PANTONE Color Institute

Vytváraniu farebných schém a určovaniu trendov, ktorými sa potom riadi takmer celý svet sa však nevyhýbajú ani iné spoločnosti. Nás zaujala predpoveď spoločnosti Sherwin-Williams, ktorá má zastúpenie takmer na všetkých kontinentoch a patrí k popredným svetovým lídrom v oblasti farieb i farebných náterov. Keďže nemáme v úmysle ďalej napínať vašu zvedavosť, prezradíme vám, že podľa spoločnosti Sherwin-Williams by mala byť budúcoročným šlágrom interiérov farba NAVAL, teda námornícka modrá 

Námornícka modrá – hit, ktorý neomrzí

Podľa spoločnosti Sherwin-Williams bude práve námornícka modrá tou vyvolenou farbou, ktorá v januári prevezme žezlo od teplej terakotovej farby Cavern Clay a bude nasledujúcich 12 mesiacov panovať interiérom. Ako sme to už vyššie naznačili, neudeje sa tak žiadny dramatický obrat a línia pokojných farebných tónov v našich domácnostiach bude kontinuálne pokračovať. 

Nudy sa však určite obávať nemusíte. Námornícka modrá patrí k silným farbám, ktoré napriek zdaniu vôbec nepôsobia chladne. Pre námornícky alebo prímorský štýl je táto farba v podstate nenahraditeľná. Dobrou správou je, že farba NAVAL sa dobre kombinuje s inými výraznými farebnými odtieňmi. Doplnená kontrastnými žltými alebo červenými farbami a dekoráciami motivovanými námorným prostredím, ako je napríklad kormidlo, model lode, či veslo na stene vytvorí dokonalú oázu pokoja. Takáto detská izba môže byť perfektným miestom na zábavu i na snívanie o dobrodružných plavbách. 

Námornícka modrá však pôsobí mimoriadne elegantne aj s bielym nábytkom a bielymi bytovými doplnkami. Takáto kombinácia zasa môže naplno vyniknúť v pracovniach, spálňach či v obývacích izbách. 

TipPozrite si aktuálne farebné trendy v kúpeľni

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov