Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Výzva na príspevok pre rodinné domy A0 je realitou!

Výzva na príspevok pre rodinné domy A0 je realitou!

02.08.2019

Obrázok

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky vyhlásilo prvú výzvu na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie. Predpoklady o augustovom termíne sa tak naplnili.

O vyhlásení výzvy informovalo na svojich webových stránkach Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky 1. augusta. Po rôznych dotáciách určených na zateplenie domov alebo na inštaláciu zariadení získavajúcich energiu z obnoviteľných zdrojov, tak môžu od štátu získať príspevok vo výške 8 000 eur prví majitelia rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie.

Chcete získať dotáciu? Začnite hneď konať 

Ak teda máte záujem o túto dotáciu nemeškajte, pretože od vyhlásenia výzvy vám na prípravu žiadostí o príspevok vo výške 8 000 eur zostáva prakticky mesiac. Žiadosti bude možné podávať elektronicky od 2. septembra 2019. 

V prvom kole môže príspevok získať 500 nových majiteľov rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie. V prípade zvýšeného záujmu občanov je samozrejme ministerstvo pripravené vyhlásiť aj ďalšiu výzvu a to ešte v roku 2019. Nemusíte sa však obávať. Celkovo bolo na dotácie vyčlenených až 40 miliónov eur, čo v praxi znamená, že o dotáciu sa bude môcť v budúcnosti uchádzať ešte ďalších 4 500 vlastníkov rodinných domov.

Poskytnutie príspevku je viazané na splnenie podmienok

Príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie je možné poskytnúť na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 m2, na ktoré bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie po 31. decembri 2014

Rodinný dom musí okrem toho spĺňať požiadavky na energetickú hospodárnosť budov s takmer nulovou potrebou energie. Kompletné podmienky poskytnutia príspevku pre rodinné domy A0 ako aj návod na podávanie žiadostí nájdete na stránke www.zatepluj.sk

Tip: Téme dotácií sme sa doteraz viackrát venovali aj my. Zaujímavé informácie sa dozviete napríklad v príspevku štát prispeje aj na novostavby. Do pozornosti vám však dávame aj rodinné domy Euroline s takmer nulovou potrebou energie.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov