Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Zelená domácnostiam II: Pribudli ďalšie kolá, štartujú už v auguste

Zelená domácnostiam II: Pribudli ďalšie kolá, štartujú už v auguste

06.08.2019

Obrázok

S výzvami akoby sa roztrhlo vrece a po príspevku na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie, môžu záujemcovia získať ďalšie dotácie. Tentoraz z projektu Zelená domácnostiam II na zariadenia získavajúce energiu z obnoviteľných zdrojov.

Zelená domácnostiam píše úspešný príbeh už niekoľko rokov

Zelená domácnostiam je nepochybne úspešný projekt, ktorý vďaka európskej a štátnej finančnej podpore prispel k nainštalovaniu zariadení využívajúcich obnoviteľné zdroje energie do stoviek rodinných domov. Podporené boli tepelné čerpadlá, slnečné kolektory, fotovoltaické systémy i kotly na biomasu. Dobrou správou je, že pilotný projekt prebiehajúci v rokoch 2015 až 2018 nie je minulosťou a Zelená domácnostiam II bude pokračovať až do roku 2023. 

V rámci projektu Zelená domácnostiam II môžu domácnosti do roku 2023 získať dotácie na zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie v celkovej výške 48 miliónov eur. Projekt tak, ako sme si už napokon zvykli, naďalej zastrešuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA). Tá pre veľký záujem o zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie zo strany majiteľov rodinných domov, doplnila tohtoročný harmonogram projektu Zelená domácnostiam II o ďalšie štyri kolá. Tieto kolá budú vyhlásené na jeseň, no nezabudnite, že k príspevku v podobe vydanej poukážky sa môžete dostať už tento mesiac. 

V auguste dotácia na fotovoltický panel a slnečný kolektor

Záujemcovia o dotáciu na slnečný kolektor si môžu žiadosti o vydanie poukážky podať už 6.augusta. Z pohľadu splnenia podmienok pre priznanie dotácie však už ide o „šibeničný“ termín a preto bude reálnejší skôr niektorý neskorší termín v septembri. 

V auguste sa môžu majitelia rodinných domov uchádzať aj o dotáciu na fotovoltický panel. Kolo bude vyhlásené 20. augusta, takže tento dátum je optimistickejší a pri troche snahy sa dá pohodlne stihnúť. 

V septembri odštartuje kolá dotácia na tepelné čerpadlo 

September začne tepelnými čerpadlami (3.9.2019) a kotlami na biomasu (10.9.2019), no a potom od 17. septembra budú postupne vyhlásené posledné štyri tohtoročné kolá. Vyhlasované budú po sebe v týždenných intervaloch. Prvé bude určené pre slnečné kolektory, nasledovať budú fotovoltické panely a tepelné čerpadlá, posledné s termínom vyhlásenia 22. októbra pre kotly na biomasu.

Nečakajte na vyhlásenie kola

Žiadosť o poukážku sa podáva prostredníctvom informačného systému prístupného zo stránky národného projektu Zelená domácnostiam II a vyplniť sa dá iba počas konania aktuálneho kola (jednotlivé kolá budú otvárané v určený deň o 15 hodine).  

Ak však chcete získať dotáciu na tepelné čerpadlo alebo na fotovoltický panel, či slnečný kolektor nečakajte dovtedy kým bude spustené príslušné kolo a pripravte sa na podanie žiadosti vopred. Viac informácií o náležitostiach žiadosti získate na stránke Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry –  podmienky podpory.

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov