Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Získajte dotáciu až 14 000 € na obnovu rodinného domu. Euroline vám s tým pomôže

Získajte dotáciu až 14 000 € na obnovu rodinného domu. Euroline vám s tým pomôže

18.01.2023

Obrázok

Ak sa chystáte obnoviť rodinný dom, ktorý bol skolaudovaný pred 01.01.2013, zbystrite pozornosť. Euroline ponúka výhradne pre svojich zákazníkov program Obnov dom s Euroline.

Kto má na dotáciu v rámci programu „OBNOV DOM“ nárok

Program „OBNOV DOM“ je realizovaný Ministerstvom životného prostredia SR prostredníctvom Slovenskej agentúry životného prostredia. Na tento účel Slovenská republika vyčlenila až 528 miliónov Eur a do roku 2026 plánuje obnoviť až 30 000 rodinných domov. 

Na splnenie podmienok je však potrebné, aby na projekt, ani na žiadnu jeho časť nebol v minulosti vyplatený alebo schválený finančný príspevok z iných verejných zdrojov, ktorý by tak predstavoval duplicitné financovanie opatrenia.

Informácie, ktoré vás môžu zaujímať

Žiadosti o dotáciu na obnovu rodinného domu bolo možné predkladať od 15.10. 2022 a uzavretie výzvy je stanovené na 28.2.2023 alebo po vyčerpaní pridelených prostriedkov. Na prvé dve výzvy sú určené peňažné prostriedky vo výške 30 mil. €. Ak ste začali obnovovať dom pred spustením výziev, stavebné práce, vystavenia objednávok a faktúry musia byť vystavené najskôr 1. februára 2020. Realizáciou obnovy musí dôjsť k úspore primárnej energie minimálne o 30 % oproti stavu pred obnovou.

Bežný žiadateľ môže v rámci programu „Obnov dom“ získať poskytnutú dotáciu vo výške 14 000 € na obnovu domu, ktorý dosiahne úsporu primárnej energie na úrovni 30 % až 60 % oproti stavu pred obnovou. Na obnovu domu, ktorý dosiahne úsporu primárnej energie viac ako 60 % oproti stavu pred obnovou, môže žiadateľ získať až 19 000 €. Uvedená suma dotácie môže predstavovať maximálne 60 % skutočne vynaložených oprávnených výdavkov bez DPH. Zvyšných 40 % potrebných na pokrytie nákladov si teda musíte zabezpečiť z vlastných zdrojov alebo požičať.

Prenechajte náročné vybavovanie odborníkom

Aby ste však uvedenú štátnu podporu získali, je potrebné pripraviť sa na množstvo administratívnych úkonov a vypracovanie projektovej dokumentácie. Pokiaľ však patríte k zákazníkom Euroline, môžete využiť výhodný program Obnov dom s Euroline. V rámci neho vám naši skúsení odborníci uľahčia jednotlivé kroky na získanie štátnej dotácie, čím vám ušetria veľa času a zbytočného stresu.

S čím konkrétne vám Euroline pomôže?

V prípade vášho záujmu o program Obnov dom s Euroline nám môžete s pokojným svedomím prenechať nasledovné úkony:

  • Kompletné administratívne činnosti
  • Vypracovanie energetického hodnotenia a projektovej dokumentácie v hodnote 1300 € (táto je v plnej výške preplatená štátom)
  • Vyplnenie a podanie žiadosti (na základe vyplnených formulárov a splnomocnenia)
  • Pomoc pri vybavovaní predbežného financovania prostredníctvom bánk
  • Pomoc pri zatepľovaní a výmene okien
  • Pomoc pri nároku na vyplatenie štátnej dotácie

Využiť program Obnov dom s Euroline sa oplatí

Presvedčte sa na vlastnej koži, že zveriť zveľadenie svojho domu do rúk profesionálom z Euroline vám prinesie množstvo výhod. Okrem toho, že váš rodinný dom získa vďaka novej fasáde a novým oknám moderný a upravený vzhľad, zvýši sa tým jeho hodnota na trhu. Nezanedbateľný je tiež fakt, že takouto obnovou si zároveň znížite náklady na vykurovanie.

Tip: Uvažujete nad francúzskymi oknami? Zoznámte sa s nimi lepšie

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
28
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1200
Ponúkaných domov
34000
Realizovaných projektov