Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Aktívne domy

Aktívne domy

Aktívne domy

              Aktívne domy

Domy v štandarde roku 2020. Domy, ktoré viac energie vyrobia, ako spotrebujú. Domy novej generácie, ktoré šetria energiu, životné prostredie a pritom poskytujú príjemnú a zdravú vnútornú klímu. 

Spoločnosť Euroline Slovakia, líder na trhu s rodinnými domami, si uvedomuje svoju zodpovednosť k životnému prostrediu a prináša „DOMY TRETIEHO TISÍCROČIA - AKTIV“. Smernica Európskeho parlamentu a rady 2010/31/EU zo dňa 19. mája 2010 o energetickej náročnosti budov hovorí aj o tom, že je potrebné prijímať opatrenia s cieľom zníženia energetickej náročnosti a emisií oxidu uhličitého. Za týmto účelom členské štáty vypracujú vnútorné plány na zvýšenie počtu budov s takmer „nulovou spotrebou energie“ do roku 2020. Všetci ste už počuli o domoch nízkoenergetických, dokonca i o pasívnych, ale že by bolo možné už dnes z dnešných reálne dostupných technológií postaviť dom aktívny? Áno, je to možné a dôkazom toho je reálny projekt takéhoto domu, na ktorý si u nás za štandardných podmienok môžete zakúpiť projektovú dokumentáciu a do roka v ňom bývať. Budovy novej generácie, ktoré šetria energiu a životné prostredie a pritom poskytujú príjemnú a zdravú vnútornú klímu. K realizácii takéhoto domu je potrebné využiť súhru architektonického návrhu, optimálne využívajúceho podmienky daného prostredia a moderných technológií prenesených do kvalitných výrobkov.

Dom typu AKTIV v priebehu kalendárneho roka viac energie vyrobí ako spotrebuje! Aktívne sa správa k prevádzke domu vďaka inteligentnému systému riadenia, ktorý kontroluje a plne automaticky riadi kúrenie, chladenie, výmenu čerstvého vzduchu, osvetlenie, kamerový a zabezpečovací systém, spúšťanie a zdvíhanie žalúzií podľa potreby denného osvetlenia a insolácie. V neposlednom rade umožňuje aktívne vedenie života tým, že Vám šetrí čas a plnoautomaticky riadi prevádzku celého domu za Vás. Pokiaľ chcete zasiahnuť, alebo prestaviť niektoré údaje v riadení, môžete to urobiť buď namieste na centrálnom ovládacom paneli alebo cez internet z akéhokoľvek počítača alebo dokonca aj cez Váš I-Phone. Dodávateľom uvedeného komplexného inteligentného systému KNX/EIB je spoločnosť ABB, ktorá okrem komfortu pre užívateľa poskytuje aj nadštandardné možnosti riadenia, snímania a vizualizácií domových technológií.


Zdrojom tepla na vykurovanie a prípravu teplej pitnej vody bude centrálna vetracia jednotka (obsahuje tepelné čerpadlo vzduch – voda) s podporou solárneho ohrevu teplej pitnej vody a predohrevu privádzaného čerstvého vzduchu. Centrálna vetracia jednotka je od firmy Stiebel-Eltron, typ: LWZ 403 SOL. Doplnkovým zdrojom tepla bude v extrémnych zimných teplotách krbová vložka s bezroštovým ekologickým spaľovaním a účinnosťou až 83%.

Denné osvetlenie 1. np Denné osvetlenie 2. np 


Ako to urobiť, aby sme sa doma cítili dobre, mohli sme si dopriať krásny výhľad a pritom aby sme spotrebovali na vykurovanie len minimum energie ? Nechajme prírodu, nech to urobí za nás. Pustime slnko do našich domov a využime teplo i svetlo slnečných lúčov. Práve toto dokážu aktívne domy. Vďaka týmto výrobkom môže mať aj Váš dom veľké presklené plochy, ktoré výborne tepelne izolujú a ešte k tomu využívajú pasívne solárne zisky k prehriatiu interiéru. K ochrane súkromia poslúžia vnútorné rolety a žalúzie, úniku tepla zabránia vonkajšie rolety z ponuky VELUX, reguláciu vetrania a tienenia aj v neprítomnosti obyvateľov umožní systém domácej automatizácie.

Výrobu elektrickej energie zabezpečuje 36 alebo 38 vysokovýkonných fotovoltických článkov s celkovým inštalovaným výkonom približne 7,2 kW , ktoré zaručujú vysoké ročné energetické výnosy a zásobujú elektrickou energiou celý dom. Prebytočnú vyrobenú energiu dodávajú do rozvodnej siete. Aktívny dom je napojený aj na klasickú elektrickú prípojku, ktorá ho napája elektrickou energiou v čase, keď fotovoltika neprodukuje dostatočné množstvo elektrickej energie.

Rodinný dom AKTIV je vykurovaný nízkoteplotným podlahovým vykurovaním so zníženou akumulačnou vrstvou. Toto umožňuje rýchlejšie reakcie systému na požiadavky regulácie. Vetranie je zabezpečené mechanickým vetraním s rekuperáciou tepla. V obdobiach bez rozdielu interiérových a exteriérových teplôt sa vetrá automaticky v nastavenom časovom režime automaticky otváranými strešnými oknami, ktoré sú opatrené aktívnymi tieniacimi prvkami.

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov