Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Moderné a inteligentné rodinné domy iVISION

Moderné a inteligentné rodinné domy iVISION

Inteligentné domy, ktoré šetria spotrebu energií a zároveň aj životné prostredie, sú stále žiadanejšie. Perfektnou odpoveďou tímu Euroline na aktuálne požiadavky a najnovšie trendy je úplne nová kategória rodinných domov iVISION.


DOMY iVISION – MODERNÉ A INTELIGENTNÉ

Rodinne domy iVISION s obvodovými stenami z tehly POROTHERM Profi Dryfix s hodnotou λ = 0,135 W/m.K reprezentuje tento rok 6 projektových riešení, ktoré sú, samozrejme, k dispozícii aj v zrkadlovom obraze. Problémy so zlou orientáciou na svetové strany alebo s nevhodným natočením domu vzhľadom na existujúce stavby tak úplne odpadávajú. Poznávacím znamením rodinných domov iVISION s takmer nulovou potrebou energie A0 je moderny dizajn s efektívnym štvorcovým, poprípade obdĺžnikovým tvarom a plochou strechou.

Na domoch, prirodzene, nechýbajú veľké presklené plochy, resp. veľké okná s izolačným trojskom vybavené kvalitnou vonkajšou tieniacou technikou v podobe žalúzii alebo roliet. Tie sú už v štandardnej výbave vďaka inteligentnej elektroinštalácii ovládane prostredníctvom smart - home systému.

V ŠTANDARDE ŠPIČKOVÁ REKUPERAČNÁ JEDNOTKA AJ TEPELNÉ ČERPADLO

Inteligentný systém LOXONE ma v rodinných domoch iVISION pod palcom nielen vyššie spomínanú tieniacu techniku, ale tiež osvetlenie, kúrenie, chladenie a centralizovane vetranie s rekuperáciou tepla, ktoré sa postará o nepretržitý prísun čerstvého vzduchu do interiéru rodinného domu bez tepelných strát počas celého roka. Nova trieda iVISION si dáva záležať na kvalite a preto už v štandarde počíta s holandskou rekuperáciou vzduchu BRINK s nehlučnými vzduchovými rozvodmi UBBINK a tepelným čerpadlom DAIKIN ATREA, ktoré sa dá kombinovať s akoukoľvek nízkoteplotnou vykurovacou sústavou. Pri rodinných domoch iVISION tak obavy o moderné a predovšetkým ekonomicky úsporné vetranie a kúrenie určite mať netreba. Náš tip: Národný projekt ZELENA DOMACNOSTIAM II pokračuje. Získajte dotáciu na tepelne čerpadlo alebo na solárny systém.

PRI DOMOCH iVISION PRICHÁDZA DO ÚVAHY AJ ENERGETICKÁ SEBESTAČNOSŤ

Domy iVISION si tykajú s kvalitnými stavebnými materiálmi i so sofistikovanými technológiami, takže niet divu, že tieto rodinné domy majú takmer nulové nároky na energie. Ak sa však v rámci ponúkaného projektového nadštandardu rozhodnete pre fotovoltaickeú elektráreň, ostať nemusí ešte ani pri týchto minimálnych výdavkoch za energie. Presnejšie povedane, pri precízne nadimenzovanom výkone fotovoltaickej elektrárne typu OFF – GRID a primeranej úložnej kapacite akumulátorov, v ktorých je uskladňovaná vyrobená elektrická energia, môžete pokojne dosiahnuť 80 až 100 % energetickú sebestačnosť. Rodinne domy iVISION budú, samozrejme, pripravene vyhovieť akýmkoľvek prianiam budúcich majiteľov a preto môžu byť v prípade záujmu vybavené fotovaltaickou elektrárňou typu ON – GRID. Pri tejto alternatíve je elektricky rozvod domu trvalo pripojený na fotovoltaicku elektráreň a zároveň aj na verejnú elektrickú sieť. Elektrospotrebiče v domácnosti pri takomto pripojení primárne odoberajú elektrickú energiu z fotovoltaickej elektrárne a až pri nepostačujúcom výkone vlastnej ON – GRID elektrárne začnú odoberať elektrickú energiu z verejnej siete. Nech už sa však rozhodnete uprednostniť projekt rodinného domu s ktoroukoľvek elektrárňou, iste je, že budete šetriť nielen peniaze, ale aj životne prostredie.

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov