Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Prečo postaviť rodinný dom

Prečo postaviť rodinný dom

Prečo postaviť rodinný dom

              Prečo postaviť rodinný dom

"Postav dom, zasaď strom, sploď syna"

1. Viac súkromia, viac komfortu

Ľudstvo zatiaľ nevymyslelo kvalitnejšiu a komfortnejšiu formu bývania, ako je rodinný dom. Navyše, žiadny byt, dokonca ani v tom najlepšom bytovom komplexe, vám neposkytne to, čo potrebuje každý z nás – naozajstné súkromie.


2. Priestor pre celú rodinu

Aj malý rodinný dom má zväčša viac podlahovej plochy než bežný byt. Každý člen vašej rodiny bude mať priestor pre seba bez toho, aby obmedzoval alebo vyrušoval ostatných. V dome sa môže stretávať aj širšia rodina na rôznych oslavách či iných príležitostiach. Nie nadarmo sa rodinný dom volá „rodinný“.


3. Bližšie k prírode

Koho by nelákal návrat k prírode a k zdravšiemu životnému štýlu? Rodinné domy sa väčšinou stavajú mimo hlučných a prašných centier miest, bližšie k prírode a zeleni. Vďaka tomu môžete žiť v zdravšom prostredí a vaše deti budú vyrastať v kontakte s prírodou.


4. Dostupné riešenie takmer pre každého 

Mnoho ľudí si myslí, že rodinné domy musia byť drahé. To je mýtus! Dnes, v porovnaní s minulosťou, sa stavajú aj menšie rodinné domy, najčastejšie malé jednopodlažné, bez suterénu a garáže. Sú to v podstate troj- alebo štvorizbové domy so strechou. Cena takýchto domov je nižšia ako cena obdobných bytov v mestách, preto najmä mladí ľudia volia radšej bývanie v dome. Rodinné domy sú skrátka čoraz dostupnejšie pre čoraz viac ľudí.


5. Výhodná investícia na celý život

Tento dôvod zaváži asi najviac. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že hodnota nehnuteľnosti narastie cca o 100 % za každých 20 rokov. To znamená ročné úročenie 5 %. Pri dnešných úrokových sadzbách hypotekárnych úverov 1,2 až 1,5 % sa vám táto investícia oplatí. A oplatí sa aj tým, ktorí disponujú hotovosťou. Ročný výnos 5 % vám na vkladoch neposkytne žiadna banka.


Stavebný pozemok ani váš dom, ak ho postavíte z kvalitných trvanlivých materiálov, rokmi nestráca na hodnote. Navyše, investícia do rodinného domu je nielen výhodná, ale aj bezpečná. Naopak, peniaze uložené v banke sa takmer nezhodnocujú a v dnešných napätých časoch dokonca ani nie sú celkom bezpečné. Stačí si spomenúť na rok 2013, keď Cyperčania (EU) prišli o značnú časť svojich vkladov v bankách.


6. Vlastná záhradka pre vaše koníčky

K rodinnému domu neodmysliteľne patrí aj vlastná záhradka. Je len na vás, či si na nej dopestujete vlastné bio ovocie a zeleninu bez škodlivej chémie, či si ju skrášlite okrasnými kvetinami, alebo si na nej postavíte záhradný krb na záhradné párty či kôlničku pre domácich majstrov.


7. Jediná voľba pre ľudí z vidieka

Na dedinách je výstavba rodinného domu často jedinou možnosťou ako si zabezpečiť vlastné bývanie. Výhodou je, že pozemky nie sú drahé a výstavba prebieha vo veľkej miere svojpomocne za účasti rodiny, kamarátov a susedov. Vďaka tomu veľa ušetríte.


8. Ideálne riešenie pre seniorov 

Posledné roky sme svedkami úteku dôchodcov z hlučných centier miest na zdravší a hlavne pokojnejší vidiek. Je to veľmi jednoduché a výhodné. Za predaj bytu v centre získate dostatok prostriedkov na kúpu pozemku a výstavbu malého prízemného bungalovu so záhradkou na vidieku a ešte vám aj zostanú peniaze navyše. Tie môžete využiť na zvýšenie kvality svojho života alebo na pomoc svojim deťom.


9. Trendom je práca z domu 

Jednou z mála nevýhod novopostavených domov v satelitoch veľkých miest  je dochádzanie za prácou. Ale aj s tým bude v blízkej budúcnosti koniec. V súčasnosti je trendom tzv. home office, teda práca z domu. Už čoskoro budete robiť pohodlne z domu možno aj vy.


10. Potešíte aj domácich miláčikov 

A aby sme nezabudli – ešte tu sú aj naši domáci miláčikovia. V nijakom byte sa váš psík, mačička či iné domáce zvieratko nebude cítiť tak dobre ako v rodinnom dome.

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov