Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Montované domy

Montované domy

Rodinný dom postavený z kvalitných materiálov, vybavený najmodernejšími smart technológiami a k tomu všetkému s takmer nulovou spotrebou energie. Približne takto vyzerá predstava ideálneho bývania. Môžu však tento ideál zosobňovať montované domy? Odpoveď na túto, možno nie práve najjednoduchšiu otázku sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

              Rodinný dom postavený z kvalitných materiálov, vybavený najmodernejšími smart technológiami a k tomu všetkému s takmer nulovou spotrebou energie. Približne takto vyzerá predstava ideálneho bývania. Môžu však tento ideál zosobňovať montované domy? Odpoveď na túto, možno nie práve najjednoduchšiu otázku sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Rozhodujete sa pre montované domy? Zvážte pre a proti

Montované domy môžu byť pre niekoho zaujímavou alternatívou vlastného bývania. V ich prospech vypovedá o niečo rýchlejšia výstavba, ktorá môže byť atraktívna najmä z pohľadu mladých ľudí bývajúcich v podnájme. Pri akomkoľvek dôležitom rozhodovaní je však vhodné zobrať do úvahy všetky relevantné hľadiská, ktoré vás s oveľa väčšou pravdepodobnosťou dovedú k voľbe, ktorú neskôr nebudete ľutovať. O to viac to platí pri takej významnej investícii, akou je stavba rodinného domu.

Rovnaká podoba, rozdielne stavebné systémy

Montované domy sú na prvý pohľad na nerozoznanie od tehlových domov, no je tento úplne odlišný stavebný systém porovnateľný s murovanými domami? Na mysli samozrejme nemáme použité materiály alebo technologické postupy, ale výsledné parametre dreveného montovaného domu. Stavebné spoločnosti zaoberajúce sa výstavbou týchto domov robia všetko, čo je v ich silách, aby potenciálnych zákazníkov presvedčili o porovnateľných parametroch montovaných a murovaných domov, no už teraz vám môžeme prezradiť, že sa im to príliš nedarí. Aké sú teda montované domy v skutočnosti?

Montované domy nie sú na výstavbu jednoduchšie

Vyššiu náročnosť na výstavbu a zároveň vyššiu zraniteľnosť konštrukcie montovaných domov pripúšťajú viaceré seriózne spoločnosti zaoberajúce sa výstavbou montovaných drevených domov. Takýchto pravdivých vyhlásení je však stále ako šafranu. Pri murovaných domoch samozrejme komplikácie s konštrukciou domu odpadajú. Vďaka inovatívnym technológiám a presnosti tehál pripomína stavba rodinného domu skôr jednoduché skladanie lega. 

Montované domy nemajú rovnaké zvukovo-izolačné vlastnosti

Či už sa to niekomu páči alebo nie, montované domy napriek vyspelosti technológií a použitiu akustických materiálov pohlcujúcich alebo odrážajúcich zvuk v drevostavbách ani zďaleka nedosahujú rovnaké zvukovo-izolačné vlastnosti. Odpruženie horizontálnej konštrukcie a podlahovej krytiny, či použitie drevo-betónových stropov môže eliminovať vŕzganie pri chôdzi, no subtílnejšie priečky montovaných domov sa s masívnymi stenami murovaného rodinného domu absolútne nedajú porovnávať. 

Váhate, či je výber tehlového domu správnou voľbou? Nemusíte

Montované drevené domy nemôžu konkurovať murovaným domom požiarnou odolnosťou, rovnako ako ani svojou životnosťou. Kto z nás nechce po sebe zanechať niečo svojim deťom alebo vnukom. Ak je teda pre vás prioritou dlhá životnosť rodinného domu, treba na rovinu povedať, že murovaný dom je celkom jednoznačne vhodnejším kandidátom.

A pokiaľ Vás tento článok nepresvedčil, pozrite si naše videá v stavebnej poradni.

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov