Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Inteligentné domy

Inteligentné domy

Inteligentné domy

              Inteligentné domy

Inteligentný dom má namiesto klasickej elektroinštalácie tzv. inteligentnú, ktorá dokáže ovládať čokoľvek v objekte, čo je pripojené na elektrický prúd. 

Inteligentný dom zvyšuje pohodlie bývajúcich, odbremeňuje ich od mnohých činností, „stráži dom“ a umožňuje ovládať dom aj na diaľku. Prevádzka domu sa tak stáva efektívnejšia, úspornejšia, zdravšia a bezpečnejšia.

V inteligentnom dome je možné ovládať jedným systémom osvetlenie, vykurovanie, chladenie, tieniacu techniku, brány, okná či zavlažovanie. Zároveň dokáže zastrešiť rôzne technológie tak, aby ich prevádzka bola efektívna a navzájom spolupracovali.

Projektom inteligentného domu Euroline získavajú užívatelia výhody:

Ovládanie svetla v interiéri a exteriéri

vytváranie rôznych svetelných scén, svietenie v rôznych a utomatických časových režimoch, spínanie na súmraku a svitaní (záhrady, chodby, schody), vypnutie všetkých svetiel pri odchode z domu, možnosť ovládania tlačidlami, mobilom, PC

Regulácia vykurovania (vykurovacie zóny pre každé podlažie)

vytváranie rôznych teplotných režimov pre každý deň v týždni, prepojenie so žalúziami a roletami, prechod do úsporného vykurovacieho režimu pri odchode z domu, možnosť ovládania tlačidlami, mobilom, PC

Ovládania tieniacej techniky (žalúzie, rolety, markízy)

otvárania/zatváranie a naklápanie žalúzií, ovládanie na súmraku či svitaní, či v rôznych časových režimoch, ovládanie jednotlivo, po skupinách, či všetky naraz, pri odchode domu možnosť automatického zatiahnutia, možnosť ovládania tlačidlami, mobilom, PC

Ovládanie vstupnej prípadne aj garážovej brány tlačidlom, ovládanie zásuviek, spotrebičov

v časových režimoch alebo pri príchode a odchode z domu

Použitie mechanických ovládacích tlačidiel (ľubovoľných výrobcov) - návrh ich rozmiestnenia

ovládanie jedným tlačidlom pomocou krátkeho a dlhého stlačenia (napr. žalúzie – otváranie/zatváranie a naklápanie), funkcia niekoľkonásobného stlačenia tlačidla (napr. zmeny svetelných scén)

Prepojenie s alarmom, odchodové tlačidlo

prechod celého domu do úsporného režimu pri odchode, nábeh na bežný režim pri príchode a pod.

V projektoch domov aktiv

ovládanie rekuperácie

Zostavy použité v projektoch boli vyšpecifikované pre rakúskysystém LOXONE na základe doterajších skúseností s inte- ligentnými inštaláciami a v nich obsiahnuté moduly patria medzi tie najpoužívanejšie. V prípade záujmu investora sú možné následné úpravy projektov a ich rozširovanie o ďalšie funkcie a možnosti ovládania.

CENA DOMU Inštalácia inteligentného systému si vyžiada zvýšené finančné nároky približne o 1,3% až 4% oproti cene domu s klasickou elektroinštaláciou. 

PRÍKLAD: Rodinný dom OPTIMAL 1039 bude vo verzii s inteligentnou elektroinštaláciou o 3,5% drahší, ako v štandardnom prevedení s klasickou elektro - inštaláciou.


PRÍPLATOK (k cene projektu): 350 € s DPH 

ZÁLOHA: 50% z ceny projektu s príplatkom s DPH

TERMÍN DODANIA: 4 týždne 


POZNÁMKA: Projekt INTELIGENTNÉHO DOMU – inteligentnej elektro-inštalácie – je možné realizovať v kombinácii s ľubovoľnými ďalšími typmi domov (nízkoenergetické či pasívne domy a pod.)

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov