Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Novinky

Rodinné domy iVISION - domy tretieho tisícročia

Rodinné domy iVISION - domy tretieho tisícročia

30.09.2020

Obrázok

Spoločnosť Euroline Slovakia je povestná kvalitnými projektami, ktoré vždy kráčajú s dobou. Perfektnou odpoveďou na aktuálne požiadavky a najnovšie trendy budú teda nepochybne aj úplne nové rodinné domy iVISION. Tie spoznáme už onedlho.

Rodinné domy iVISION, ako sme to už mimochodom avizovali v jednom z našich nedávnych príspevkov, si budeme môcť prezrieť v novom exkluzívnom plnofarebnom tlačenom katalógu rodinných domov EUROLINE, ktorý bude dostupný koncom tohto roka. Už teraz je však z dostupných informácií viac ako isté, že rodinné domy iVISION budú v katalógu projektových riešení na rok 2021 patriť k hlavným favoritom. 

Domy iVISION – moderné a inteligentné 

Rodinné domy iVISION s obvodovými stenami zo zateplenej tehly T Profi Dryfix s U hodnotou 0,136 W/m2.K bude v pripravovanom katalógu reprezentovať 6 projektových riešení, ktoré budú, samozrejme, k dispozícii aj v zrkadlovom obraze. Problémy so zlou orientáciou na svetové strany alebo s nevhodným natočením domu vzhľadom na existujúce stavby tak úplne odpadávajú. 

Poznávacím znamením rodinných domov iVISION s takmer nulovou potrebou energie A0 bude moderný dizajn s efektívnym štvorcovým, poprípade obdĺžnikovým tvarom a plochou strechou. Na domoch, prirodzene, nebudú chýbať veľké presklené plochy, resp. veľké okná s izolačným trojsklom vybavené kvalitnou vonkajšou tieniacou technikou v podobe žalúzií alebo roliet. Tie budú už v štandardnej výbave vďaka inteligentnej elektroinštalácii ovládané prostredníctvom smart - home systému. 

V štandarde špičková rekuperačná jednotka aj tepelné čerpadlo 

Inteligentný systém Loxone bude mať v rodinných domoch pod palcom nielen vyššie spomínanú tieniacu techniku, ale tiež osvetlenie, kúrenie, chladenie a centralizované vetranie s rekuperáciou tepla, ktoré sa postará o nepretržitý prísun čerstvého vzduchu do interiéru rodinného domu bez tepelných strát počas celého roka. 

Nová trieda iVISION si dáva záležať na kvalite a preto už v štandarde počíta s holandskou rekuperáciou vzduchu Brink s nehlučnými vzduchovými rozvodmi Ubbink a tepelným čerpadlom Daikin Atrea, ktoré sa dá kombinovať s akoukoľvek nízkoteplotnou vykurovacou sústavou. Pri rodinných domoch iVISION tak obavy o moderné a predovšetkým ekonomicky úsporné vetranie a kúrenie určite mať netreba. 

Náš tip: Národný projekt Zelená domácnostiam II pokračuje. Získajte dotáciu na tepelné čerpadlo alebo na solárny systém. 

Pri domoch iVISION prichádza do úvahy aj energetická sebestačnosť 

Domy iVISION si tykajú s kvalitnými stavebnými materiálmi i so sofistifikovanými technológiami, takže niet divu, že tieto rodinné domy majú takmer nulové nároky na energie. Ak sa však v rámci ponúkaného projektového nadštandardu rozhodnete pre fotovoltaickú elektráreň, ostať nemusí ešte ani pri týchto minimálnych výdavkoch za energie. Presnejšie povedané, pri precízne nadimenzovanom výkone fotovoltaickej elektrárne typu OFF – GRID a primeranej úložnej kapacite akumulátorov, v ktorých je uskladňovaná vyrobená elektrická energia, môžete pokojne dosiahnuť 80 až 100 % energetickú sebestačnosť

Rodinné domy iVISION budú, samozrejme, pripravené vyhovieť akýmkoľvek prianiam budúcich majiteľov a preto môžu byť v prípade záujmu vybavené fotovaltaickou elektrárňou typu ON - GRID. Pri tejto alternatíve je elektrický rozvod domu trvalo pripojený na fotovoltaickú elektráreň a zároveň aj na verejnú elektrickú sieť. Elektrospotrebiče v domácnosti pri takomto pripojení primárne odoberajú elektrickú energiu z fotovoltaickej elektrárne a až pri nepostačujúcom výkone vlastnej ON – GRID elektrárne začnú odoberať elektrickú energiu z verejnej siete. Nech už sa však rozhodnete uprednostniť projekt rodinného domu s ktoroukoľvek elektrárňou, isté je, že budete šetriť nielen peniaze, ale aj životné prostredie.

Tip: Postavte si vysnívaný dom s EUROLINE

Vyberáme pre vás

Prečo projekt
od nás?

1
Jednotka
na trhu
29
Rokov na trhu
29
Ocenených projektov
1220
Ponúkaných domov
35000
Realizovaných projektov